Główna » Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów

                                              ROK SZKOLNY 2020/2021

Konkursy przedmiotowe dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.
Wyniki eliminacji rejonowych – uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:

Izabella Gończar (VIII b) – j.polski,
Patryk Szymański (VIII d) – matematyka,
Krzysztof Zieliński (VIII a) – fizyka, chemia
Aleksandra Makszewska (VIII b) – fizyka,
Teresa Olender (VI a) – j. niemiecki,
Oskar Misterek (VII e) – historia,
Jan Didłuch (VII d) – historia.

ROK SZKOLNY 2019/2020

 • W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 05.06.2020r. W tegorocznej edycji konkursu jeden uczeń uzyskał wynik bardzo dobry  a dwanaścioro wyróżnienie. Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę logiczną – czteroelementowy TANGRAM.Wynik bardzo dobry:
  1. Abram Bartosz kl IIa

  Wyróżnienie:

  1. Szymczak Maciej kl III a
  2. Lewandowski Kasjan kl IV a
  3. Bagińska Magdalena kl V c
  4. Szymański Kamil kl V e
  5. Doskocz Nikola kl VI f
  6. Wychowałek Adam kl VIa
  7. Mojsiewicz Nikodem kl VI b
  8. Makszewska Aleksandra kl VII b
  9. Kossowski Paweł kl VIIIb
  10. Szymczak Dominik kl VIII a
  11. Piątkowski Maciej klVIII b
  12. Pawlik Maksymilian Kl VIII b

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu Kangur.

 • Miło nam poinformować, że Jan Didłuch z klasy VId i Oskar Misterek z klasy VIe są finalistami etapu wojewódzkiego konkursu z historii.
 • Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Socha została jedną z laureatek Nagrody Prezydenta Miasta Kołobrzeg za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie artystycznej w roku 2019. Uroczyste wręczenie nagród oraz stypendiów odbyło się 31.01.2020r. w sali koncertowej ratusza. Aleksandra już od 7 lat doskonali swoje umiejętności pod okiem  Stowarzyszenia Taneczno- Sportowego VIGOR, odnosząc znaczne sukcesy na zawodach i turniejach o zasięgu ogólnopolskim. Gratulujemy Oli ogromnego talentu i zaangażowania  oraz trzymamy kciuki za kolejne taneczne sukcesy! 
 • 26.02. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się wyjątkowe wydarzenie – II Powiatowy Konkurs Muzyki Instrumentalnej, którego celem było: propagowanie muzyki oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, popularyzowanie gry na instrumentach, ujawnianie talentów muzycznych, rozwijanie wrażliwości oraz prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów instrumentalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach – 7-9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat.
  W najmłodszej kategorii zdobyli:
  I miejsce  – Maria Kulpa z klasy III b  – fortepian
  wyróżnienie – Karolina Jończyk z klasy III c – skrzypce
   
  w kategorii 10 – 12 lat
  III miejsce – Szymon Andziak z klasy VI f – fortepian
  wyróżnienie – Julia Zajler – z klasy VI d – fortepian
   
  w kategorii 13 – 15 lat
  I miejsce – Wiktoria Żygulska  z klasy VIII b – fortepian
   
  Wszystkim uzdolnionym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej artystycznej drodze.
 • Dnia 8 stycznia 2020 r. odbyły się szkolne eliminacje XI DKWR.
  Do eliminacji rejonowych przeszło 3 uczniów z tej kategorii wiekowej, którzy zdobyli największą ilość punktów: 

  1.Gończar Izabella (kl.VIIb) – 35 pkt/40pkt, 

  2. Misterek Oskar (kl.VIe) – 22,5 pkt/40pkt

  3. Jacoby Oskar (kl.VIe) – 22 pkt/40pkt

 • Dnia 05.12.2019r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu w piłce ręcznej chłopców  w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Wiktor Duwe, Bartosz Nowicki, Mateusz Ginter, Łukasz Pawlak, Mateusz Kurażyński, Marcel Teis, Michał Gaca, Yurij Chyzh, Mikołaj Szydłowski, Mateusz Paul, Maciej Gaca, Franciszek Kruszyński. 
 • Dnia 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu został rozstrzygnięty IV Powiatowy Konkurs na Rodzinny Wieniec Adwentowy. Celem konkursu było nie tylko poszerzanie wiedzy młodzieży o tradycjach i kulturze krajów niemieckojęzycznych i anglosaskich, ale także zachęcenie uczniów do pomocy innym i do wspólnego spędzania czasu z rodziną.
  W „Trójce” konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Do organizatorów trafiło 46 oryginalnych, pięknych i nietuzinkowych prac wykonanych przez naszych uczniów. Miło nam poinformować, że Anna Wysocka, uczennica klasy V c  zdobyła I miejsce w kategorii wieniec z obszaru niemieckojęzycznego.
 • Z ogromną przyjemnością informujemy, że
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zakwalifikował się Oskar Misterek uczeń  klasy VI e i Jan Didłuch z klasy VId.
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zakwalifikowała się Aleksandra Makszewska z klasy VIIb.
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zakwalifikował się Krzysztof Zieliński z klasy VIIa.
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zakwalifikował się Maksymilian Pawlik z klasy VIIIb i Kossowski Paweł z klasy VIIIb.
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zakwalifikował się Maksymilian Pawlik z klasy VIIIb.
 • Dnia 30.10.2019r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Karol Sukurenko, Antoni Stańczyk, Mikołaj Szydłowski zajęła II miejsce.W dniach 5-6 listopada 2019r. odbyły się Mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców  w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Rutkowska Sandra, Abram Michalina, Witkowska Maja, Ciszewska Aleksandra, Janczewska Maja, Stępień Jagoda, Kozłowska Wiktoria, Kaliniuk Weronika zajęła I miejsce. Natomiast drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Wiktor Duwe, Bartosz Nowicki, Mateusz Ginter, Łukasz Pawlak, Mateusz Kurażyński, Marcel Teis, Michał Gaca, Yurij Chyzh zajęła II miejsce.
 • Dnia 18-11-2019 w Mrzeżynie odbyły się Mistrzostwa  regionu „B” w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Skład dużyny: Rutkowska Sandra, Abram Michalina, Witkowska Maja, Ciszewska Aleksandra, Janczewska Maja, Stępień Jagoda, Kaliniuk Weronika, Kozłowska Wiktoria, Graf Marika.
 • 10 października 2019 roku w parku nadmorskim przy ul. Arciszewskiego w Kołobrzegu odbyły się zawody organizowane przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy w ramach Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Z naszej szkoły uczestniczyły dwie drużyny, dziewcząt i chłopców, w składach: Abram Michalina, Chołuj Wiktoria, Ciszewska Aleksandra, Hałasa Halszka, Janczewska Maja, Jasińska Bianka, Kozłowska Wiktoria, Nowicka Natalia Sobczyk Zuzanna, Sobusiak Wiktoria,  Kmieć Karolina, Szuba Iga oraz Barszczewski Oskar, Burger Filip, ChyzhJurii, Ginter Mateusz, Grzeszczyk Miłosz, Lewicz Karol, Łabik Adam, Mojsiewicz Dominik, Nowicki Bartosz, Stoszko Michał, Uszakiewicz Igor, Wychowałek Adam. Drużyna dziewcząt zajęła 7 miejsce w klasyfikacji powiatowej, natomiast w klasyfikacji miejskiej 4 miejsce. Analogicznie chłopcy, zajęli 5 w powiecie i 3 miejsce w mieście. 
 • W dniu 10.10. 2019 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Woda to skarb” organizowanym przez Prezydent Miasta kołobrzeg. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Kołobrzegu w zakresie znaczenia wody dla życia na ziemi oraz kształtowania postaw i nawyków proekologicznych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Została powołana komisja, która wybrała trzy najlepsze prace. Były to prace:
   – Anny Mentel  III b,
   – Alicji Toczko  II c
   – Aleksandry Kądzielewskiej.
  Uczennice zostały zaproszone na słodki poczęstunek do Pani Anny Mieczkowskiej Prezydent Miasta Kołobrzeg. Czekały na nie piękne nagrody. Gratulujemy sukcesu.
 • Dnia 17.10.2019r. odbyły się  Mistrzostwa  Kołobrzegu w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny: Rutkowska Sandra, Abram Michalina, Witkowska Maja, Ciszewska Aleksandra, Janczewska Maja, Stępień Jagoda, Kaliniuk Weronika, Graf Marika. Dnia 18.10.2019r. odbyły się  Mistrzostwa  Kołobrzegu w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny:  Wiktor Duwe, Bartosz Nowicki, Mateusz Ginter, Łukasz Pawlak, Mateusz Kurażyński, Marcel Teis, Michał Gaca.
 • Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII b Bartłomiej Klimuczuk zajął I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym MISTRZ KUCHNI JUNIOR. Konkurs ten zorganizowany był przez Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Bartek przygotował placki ziemniaczane z dwoma sosami. Zdaniem jurorów nie było to łatwe zadanie, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszego kolegi.
 • Laureaci szkolnych etapów konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty: Konkurs języka polskiego: Wiktoria Żygulska, Julia Milczarek. Konkurs języka niemieckiego: Aleksandra Makszewska, Denis Mehmed. Konkurs języka angielskiego: Kuźnicki Jakub, Musiał Zuzanna. Konkurs matematyczny: Maksymilian Pawlik, Paweł Kossowski. Konkurs historii: Jan Didłuch, Oskar Misterek.

ROK SZKOLNY 2018/2019

🙂 Dnia 27 maja 2019r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, odbył się XIX POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY – „KOŁOBRZEG – MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego hasłem przewodnim było „Historia Kołobrzegu- od grodu do początków XVI w.” Uczniowie naszej szkoły Mateusz Kurażyński i Oskar Misterek drużynowo zajęli II miejsce oraz Oskar wywalczył indywidualnie II miejsce. 

🙂 24 maja 2019 roku dziesiąty już raz nasza szkoła gromadziła młodych wielbicieli szant i piosenek o tematyce marynistycznej na Regionalnym Konkursie Piosenki Marynistycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg p. Anny Mieczkowskiej.

🙂 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły, Piotr Zieliński z klasy VII b, zajął III miejsce w jubileuszowy XV Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych English Race 2019.

🙂 21 maja 2019r. odbyły się Mistrzostwa Regionu „B” w mini piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Skład drużyny: Wiktoria Kozłowska, Zuzanna Musiał, Wiktoria Kolek, Michalina Abram, Izabella Gończar, Maja Lesicka, Maja Witkowska, Aleksandra Majewska, Marta Piechocka.

🙂 W tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny wzięło udział 55 uczniów naszej szkoły z klas II- VIII. Wyróżnienie otrzymali: Abramowicz Patryk, Lewandowski Kasjan, Musiałowski Dominik, Gałązka Franciszek, Łaszkiewicz Kacper, Małota Marcin, Kurażyński Mateusz, Dobruk Filip, Chudzik Malwina, Makszewska Aleksandra, Zieliński Krzysztof, Kostowska Julia, Szymański Patryk, Pawlik Maksymilian, Kossowski Paweł, Szymczak Dominik, Zieliński Piotr, Piątkowski Maciej.

🙂 10 maja 2019r. odbył się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kozłowska, Zuzanna Musiał, Wiktoria Kolek, Anna Adamowska, Izabella Gończar, Maja Lesicka, Maja Witkowska, Aleksandra Majewska, Marta Serafin zajęła I miejsce. Dziewczęta nie miały żadnej konkurencji. W czterech meczach turnieju strzeliły 34 bramki, tracąc jedną. Awansowały do następnego szczebla rozgrywek – mistrzostw regionu „B”.

🙂 LAUREACI VIII PARAFIALNEGO KONKURSU „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”: Kategoria – konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-II:

I  miejsce                  –  KAROLINA JOŃCZYK kl. IIc

II miejsce exaeguo:   – ANNA MENTEL kl. IIa

– JULIA MAŁKIEWICZ kl. IIc

Kategoria – konkurs plastyczny dla dzieci z kl. III – IV:

I miejsce                      – JULIA STAWOWCZYK kl. IVc

II miejsce                     – ALA ŁUCZAK kl. IVc

Kategoria  –  konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II:

I   miejsce                      – PATRYK SZYMAŃSKI kl. VId

II  miejsce                      – AMELIA TOCICKA kl. VId

III miejsce                      – MARCELI LESZMAN  kl. Vd

wyróżnienie: WIKTOR DUWE kl. Vd, MARIUSZ SIEWIERA kl. VIa, OLIWIA SERAFIN kl. VIIa.

🙂 7 maja odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu w Piłce Nożnej Dziewcząt, w których nasze uczennice zdobyły I miejsce. Drużyna grała w składzie: Anna Adamowska, Izabela Gończar, Wiktoria Kolek, Wiktoria Kozłowska, Maja Lesicka, Zuzanna Musiał, Maja, Witkowska. Już 10 maja dziewczęta będą rywalizować w rozgrywkach szczebla powiatowego.

🙂 5 kwietnia uczniowie klas III mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności literowania w  języku angielskim. Zadania polegały na literowaniu imienia i nazwiska oraz wylosowanych słów. Następnie najlepsi uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela. Mistrzynią literowania  została Tatiana Pązik z klasy III b. II miejsce zajęła Majka Łomańska z klasy III a. III miejsce  zajął Kasjan Lewandowski z klasy III a.

🙂 Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Anna Wysocka z kl. IV c  i Maksymilian Pawlik z kl. VII b zostali laureatami trzeciej edycji Powiatowego Konkursu na napisanie opowiadania o tematyce historycznej z Kołobrzegiem i regionem kołobrzeskim w tle pt. „Kołobrzeg prozą zaczarowany”. Utwory były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI i klas VII-VIII.

🙂 26 marca 2019r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w XVII Halowym Polsko – Niemieckim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w Policach i zajęła II miejsce. Skład SP 3: Wiktoria Lesicka, Oliwia Serafin, Zuzanna Musiał, Marta Piechocka, Wiktoria Kozłowska, Julia Boroń, Wiktoria Kolek. Jednocześnie najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt uznana została Wiktoria Kozłowska.

🙂 14 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „W świecie starożytnych bogów greckich”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią starożytnej Grecji oraz pogłębianie wiedzy mitologicznej. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas IV- VIII. Laureatami zmagań mitologicznych zostali: I miejsce- Aleksandra Pązik- kl. VIII a, II miejsce- Bart Grabizna- kl. VI a oraz wyróżnienie otrzymali: Karolina Dziedziula kl. VIII a, Izabella Gończar kl. VI b, Oliwia Zdrojewska kl. VIII a.

🙂 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że  Maksymilian Pawlik, uczeń klasy VIIb,  został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2018/2019. Natomiast Oskar Misterek, uczeń klasy V e, został Finalistą wojewódzkiego etapu Konkursu Historycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

🙂 Dnia 14 marca 2019 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli  w „Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym   SIEDEM ÓSMYCH – 2019”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu. Bardzo miło jest nam oznajmić, że I miejsce w konkursie zajął Paweł Kossowski– uczeń klasy VII b, a II miejsce Maksymilian Pawlik- uczeń klasy VII b. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

🙂 Dnia 14 marca 2019r. odbyły się Igrzyska Dzieci – Piłka ręczna  chłopców, mistrzostwa regionu B. Drużyna naszej szkoły w składzie: Białkowski Bartosz, Duwe Wiktor, Karbarczyk Tomasz, Kawa Igor, Mojsiewicz Nikodem, Nowicki Bartosz, Pawlak Łukasz, Szymański Patryk, Wiśniewski Marcel, Wszelaki Feliks zajęła III miejsce.

🙂 Dnia 19 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w Międzyszkolnych Konkursach Językowych, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Bardzo miło nam oznajmić, że I miejsce w konkursie „ Anglomaniak 2019”zajęła Olivia Kowal- uczennica klasy VI d, natomiast III miejsce w konkursie „Mein Hobby ist Deutsch” zdobyła Aleksandra Makszewska- uczennica klasy VI b.

🙂 Dnia 17 stycznia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce koszykowej dziewcząt  w ramach  Igrzysk Dzieci.  Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Anna Adamowska, Ciszewska Aleksandra, Gończar Izabella, Kolek Wiktoria, Pilarska Carolina, Klewicka Kinga, Kornecka Aleksandra, Kozłowska Wiktoria, Krakowiak Marysia, Majewska Aleksandra, Szeliga Marysia.

🙂 Dnia 19.12.2018r. w naszej szkole odbyły się IV SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA klas czwartych. Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: Krzyżak i Błyskawica, które wymagały dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego liczenia. Kamil Szymański w obu konkurencjach zajął pierwsze miejsce. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia klas IV zostali:  I miejsce – Kamil Szymański, Adam Łabik, II miejsce – Aleksandra Kuczyńska, III miejsce – Igor Adamczyk, Elżbieta Gawrońska

🙂 Autorem najładniejszej kartki świątecznej został Oskar Grudzień z kl. IIa. Najładniejsze ozdoby świąteczne wykonali: Nikola Dębiec z kl. Va, Maciej Sterczyński z kl. Vd, Kajetan Krawczyński z kl. IIIb. Obrazki świąteczne jury oceniało w dwóch kategoriach: Klasy I- III Lena Bednarska kl. Ia, Zuzanna Marek kl. Ib, Anna Mentel kl. IIb. Klasy IV-VIII Oliwia Kowal z kl. VId, Anna Wysocka z kl. IVc, Pola Malepszak z kl. IVc.

:-)Dnia 7 grudnia reprezentacja naszych uczniów uczestniczyła w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim i Angielskim, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Jury podczas oceny uwzględniało dobór repertuaru, stopień opanowania tekstu, wrażenie artystyczne oraz wymowę. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Hanna Czubik z klasy II c została doceniona przez komisję konkursową, zajmując III miejsce.

🙂 Dnia 26 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Niemieckiej, podczas  którego chętni uczniowie z klas IV-VIII mogli zaprezentować swój muzyczno- wokalny talent oraz  umiejętności językowe. Jury podczas oceny uwzględniło znajomość tekstu, odpowiednią wymowę, dobór repertuaru, muzykalność oraz wrażenie artystyczne. Laureatami muzycznych zmagań zostali: I miejsce: Weronika Oleksiuk- kl. 4 A. II miejsce: Roksana Szymańska- kl. 6 D. III miejsce: Nikola Duńczak- kl. 8 B. Wyróżnienia otrzymali: Franciszek Moszko: kl. 4 B, Kamil Szymański- kl. 4 E.

🙂 Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny „Kartka urodzinowa i życzenia dla Polski” to kolejna okazja, by wspólnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Nauczyciele „Trójki” zaprosili uczniów szkół podstawowych w powiecie kołobrzeskim do wykonania najpiękniejszej i najciekawszej kart urodzinowej oraz napisania życzeń dla naszej Ojczyzny. Komisja konkursowa przyznała nagrody główne za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia: I-III: Wyróżnienia: Błażej Kwaśnik – SP3, Anna Szczerba – SP1. IV-VIII: II miejsce  Amelia Tocicka – SP3, III miejsce  Maja Biczkus – SP3. Wyróżnienia: Kamil Szymański  – SP3.

🙂 Laureaci szkolnych etapów konkursów kuratoryjnych: Konkurs języka polskiego:Izabella Gończar, Agnieszka Szyszko. Konkurs matematyczny: Maksymilian Pawlik, Zieliński Piotr. Konkurs języka angielskiego: Jakub Kuźnicki, Konrad Górnicki. Konkurs języka niemieckiego: Judyta Chudzik, Marcel Byczkowiak. Konkurs historii: Oliwia Zdrojewska, Oskar Misterek. Konkurs fizyki: Joanna Salwiczek. Konkurs biologii: Judyta Chudzik, Marcelina Jończyk.

🙂 26 października uczennice naszej szkoły brały udział w XIII Edycji Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny” organizowanego w kołobrzeskim RCK- u. Miło nam donieść, że zdobyliśmy aż trzy wyróżnienia. W kategorii recytacja- Nikola Duńczak oraz Oliwia Zdrojewska, natomiast za piosenkę nagrodzona została Michalina Abram.

🙂 W dniu 18 października 2018 roku w „Trójce” odbył się konkurs poetycko-muzyczny „Ukochana Niepodległość”. Tytuł laureata w kategorii Liryka patriotyczna przyznano Michalinie Abram z kl. V e, zaś wyróżnienia otrzymały: Malwina Chudzik z kl. V c, Izabella Gończar z kl. VIb oraz Oliwia Zdrojewska z kl. VIII a. W kategorii Pieśń patriotyczna zwyciężyły: Michalina Abram z kl. Ve oraz Nikola Duńczak  z kl. VII b, wyróżnienia otrzymały: Maria Kulpa z kl. IIb, duet – Magda Jankowska z kl. IVa i Hania Szewczyk z kl. IVc, Amelia Boroń z kl. VIIb, Roksana Szymańska z kl. VId oraz Olivia Kowal z kl. VId.

🙂 11 października 2018r. odbyły się mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła III miejsce, a drużyna chłopców  V miejsce. Skład reprezentacji szkoły: W. Kolek, W. Kozłowska, A. Adamowska, A. Ciszewska, I. Gończar, M. Graf, M. Kożuszek, M. Krystyńska, K. Pilarska, A. Siedlecka M.Szarewicz, M. Szeliga, O. Cejmerowski, B. Grabizna K. Kaczmarski, J. Kuźmicz, K. Lewicz, N. Mojsiewicz, B. Nowicki, K. Sawicz, K. Szamotulski, O. Woźniak.

ROK SZKOLNY 2017/2018

🙂 12 czerwca 2018r. odbył się Międzyszkolny Konkurs o Prawach Dziecka. W tym roku trzecioklasiści z pięciu szkół brali udział w grach umysłowych przygotowanych specjalnie dla nich na platformie edukacyjnej learning apps. Należało: rozwiązać krzyżówkę, dopasować pary obrazków, udzielić prawidłowej odpowiedzi. Nie zabrakło ulubionej przez wszystkich gry telewizyjnej „Milionerzy”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z „Trójki” , drugie – uczennice z „Piątki”. O trzecią lokatę walczyły w dogrywce uczennice z „ Ósemki” i „Dziewiątki”. Ostatecznie miejsce trzecie wywalczyła drużyna z SP 8 i kolejno z SP 9 i SP 4.

🙂 W dniu 07.06.2018 r. uczniowie oraz uczennice naszej szkoły wyjechały na zmagania wojewódzkie w piłkę ręczną. Były one organizowane przez Fundacje Orły Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku. Uczennice po ciężkich bojach zajęły 3 miejsce natomiast chłopcy 4 miejsce.

🙂 30 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole V Szkolny  Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VI  „Mistrz Rachunku 2018”.  Uczniowie rozwiązywali jednakowy dla danego poziomu zestaw rachunków składający się ze 100 działań matematycznych. Celem konkursu było  wyłonienie Szkolnego Mistrza Rachunków klas IV, V i VI. W konkursie wzięło udział 54 uczniów naszej szkoły. Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Klasa IV

 1. Małota Marcin – 92 pkt – Szkolny Mistrz Rachunku klas IV
 2. Kurażyński Mateusz –  85 pkt
 3. Doskocz Nikola – 84  pkt

Klasa V

 1. Szymański Patryk – 94 pkt  – Szkolny Mistrz Rachunku klas V
 2. Kostowska Julia –  89 pkt
 3. Tocicka  Amelia – 69 pkt

Klasa VI

 1. Kossowski Paweł – 92  pkt – Szkolny Mistrz Rachunku klas VI
 2. Zieliński Piotr – 87 pkt
 3. Pawlik Maksymilian- 82 pkt

🙂 W tegorocznej edycji konkursu Kangur wzięło udział 52 uczniów naszej szkoły. Dwoje uczniów uzyskało wynik bardzo dobry, a czternaścioro wyróżnienie.

Wynik bardzo dobry:

 1. Lewandowski Kasjan –  kl IIa
 2. Pawlik Maksymilian –   kl VI b

Wyróżnienie:

 1. Musiałowski Dominik – kl IIa
 2. Bagińska Magdalena – kl IIIc
 3. Pawliczak Hanna –  kl IIIc
 4. Kurażyński Mateusz –  kl IVe
 5. Małota Marcin – kl IVa
 6. Chudzik Malwina – kl IVc
 7. Beńko Michał – kl IVd
 8. Wychowałek Adam –  kl IVa
 9. Makszewska Aleksandra – kl Vb
 10. Szymański Patryk – kl Vd
 11. Kawa Igor –  kl Vb
 12. Kossowski Paweł – kl VIa
 13. Zieliński Piotr – kl VI a
 14. Chudzik Judyta –  kl VIIa

🙂 18 kwietnia  2018 roku dwoje uczniów  naszej szkoły Maksymilian Pawlik z klasy VI b oraz Paweł Kossowski z klasy VI a brali udział w finale Ogólnopolskiego  Konkursu „Liga Matematyczna” im.  Zdzisława Matuskiego organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.  Trzeci  etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. O końcowej lokacie uczestnika decydowała  suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach konkursu. W trzech etapach Maks zgromadził  118 punktów i zajął VII  miejsce  oraz uzyskał tytuł  LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA”, a Paweł zgromadził 108 punktów i uzyskał tytuł FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA”.

🙂 Dnia 15 maja 2018r. odbyły się Indywidualne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jan Jakubowski  z klasy VII a zajął indywidualnie III miejsce w biegu na dystansie 2000 m.

🙂 Dnia 8 maja 2018r. odbyły się Mistrzostwa Regionu „B” w piłce nożnej dziewcząt  w ramach  Igrzysk Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Skład drużyny: Marta Piechocka,  Katarzyna Nadłonek, Weronika Pawlak, Marta Serafin, Marta Bartczak, Wiktoria Kolek, Wiktoria Kozłowska, Zuzanna Musiał, Maria Grab, Maja Witkowska

🙂 18 maja 2018 r. odbył się IX Regionalny Konkurs Piosenki Marynistycznej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich. Współorganizatorem konkursu był Klub Wojskowy w Kołobrzegu. W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VII, I miejsce – chór „Kontrapunkt” Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu

🙂 Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu pamięta o swoim patronie. W rocznicę Jego Śmierci i urodzin zorganizowała Rejonowy Konkurs Wiedzy o Wielkim Polaku. Naszą Szkołę reprezentowali: Maria Szeliga z kl. Vd, Patryk Szymański z kl. Vd i Judyta Chudzik z kl. VIIa. Otrzymali zaszczytne VI, VII i XII miejsce.

🙂 Dnia 21 maja 2018r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się XVIII POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY – „KOŁOBRZEG – MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego hasłem przewodnim było „Kołobrzeskie tradycje morskie”. Uczniowie naszej szkoły Mateusz Kurażyński i Oskar Misterek zajęli III miejsce.

🙂 18 maja odbył się w Dźwirzynie Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III Poliglotek 2018. Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie: Nadia Kotuch z klasy III d oraz Amelia Ogrodowczyk i Hanna Siwy z klasy III c. Dziewczynki zajęły IV miejsce.

🙂 W środę 30.05.2018r.  Rejonowy Oddział PCK w  Kołobrzegu zaprosił uczniów na Olimpiadę Wiedzy o HDK. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII a Joanna Salwiczek i Oliwia Zdrojewska, które wygrały etap szkolny olimpiady. Dziewczynki zdobyły V miejsce, a zadanie polegające na wykonaniu projektu koszulki dla honorowych krwiodawców wygrały i otrzymały nagrody od starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

🙂 5 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się III Powiatowy Konkurs Informatyczny „Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. 

W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiły się następująco:

I miejsce ex aequo zdobyła Hania Siwy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu 

i Stanisław Przybyś ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu,

II miejsce zajął Aleksander Olczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu,

III miejsce zajęła Martyna Górniak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu.

🙂 13 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury odbył się miejski etap Konkursu Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.  Najmłodszą grupę naszej szkoły reprezentowały: Maria Kulpa z klasy I B oraz Zuzanna Kurażyńska z klasy I A. Dziewczynki pięknie recytowały i dzielnie reprezentowały Trójkę. W nagrodę otrzymały dyplomy i ciekawe książki. W skład Ptaszków wchodzili : Michalina Abram z klasy IV E, Maja Studzińska z klasy VI C, Weronika Pawlak z klasy VI C oraz Maciej Sterczyński z klasy IV D. Maja i Maciek otrzymali dyplomy za udział, Michalina – wyróżnienie, a Weronika zdobyła główną nagrodę i tym samym będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym 11 maja.

🙂 Uczniowie klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Marzenia Dzieci Świata” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Unicef w Koszalinie. Warunkiem  uczestnictwa było wykonanie portretu zwierzęcia żyjącego w Afryce. Mamy przyjemność poinformować, że uczennica kl IIa Hania Siewiera zajęła w tym konkursie I miejsce.

🙂 Dnia 24-04-2018 odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu w piłce nożnej dziewcząt  w ramach  Igrzysk Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny: Martyna Flik, Marta Piechocka, Katarzyna Nadłonek, Weronika Pawlak, Marta Serafin, Marta Bartczak, Wiktoria Kolek, Wiktoria Kozłowska, Zuzanna Musiał, Maria Grab.

🙂 W dniu 24.04.2018r. odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Magia wody”. Osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie wraz z opiekunami zostały zaproszone na apel do Szkoły Podstawowej nr 4. Najpierw dzieci i zaproszeni goście obejrzeli interesujący występ przygotowany przez uczniów klasy II i III. Prezentowane teksty i piosenki dotyczyły dbałości o czystość wody oraz sposobów jej oszczędzania. Wszystkie prace laureatów można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej z tej okazji. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Anna Mentel z klasy I b, która zajęła I miejsce oraz Anna Czerniawska z klasy III f – II miejsce.

🙂 Umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną w mowie i piśmie jest nie lada wyzwaniem. Uczniowie „Trójki”: Daria Żmuda, Patryk Szymański z kl. Vd oraz Weronika Kamińska, Paweł Kossowski, Łukasz Urbański z kl. VIa postanowili stawić czoło zawiłościom językowym, reprezentując naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Z polszczyzną za pan brat”. Olimpiada językowa odbyła się w dniu 27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Uczestnicy indywidualnie zmagali się z testem wiedzy, później brali udział w zabawach językowych.

Komisja konkursowa, podsumowując wyniki, przyznała II miejsce Weronice Kamińskiej. Możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ wszyscy wykazali, że poprawnie i sprawnie posługują się zawiłą, ale jakże piękną polszczyzną

🙂 14.03.2018 r. odbył się w  Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu VIII Regionalny Konkurs Historyczno – Sportowy „Baw się historią – Kołobrzeg moje miasto”. Czteroosobowa drużyna  z klas III reprezentowała naszą szkołę. Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą o historii Kołobrzegu, tradycjach miasta  jego zabytkach i pomnikach. Rywalizowali również w konkurencjach sportowych. Atrakcją dla uczestników konkursu były  ciekawe opowieści pana  Jarosława Bogusławskiego o najdawniejszych dziejach naszego miasta. Trzecioklasiści  zajęli IV miejsce.

🙂 Miło nam poinformować, że Maksymilian Pawlik, uczeń klasy VI b, został laureatem Powiatowego Konkursu na napisanie opowiadania o tematyce historycznej z Kołobrzegiem i regionem kołobrzeskim w tle  pt. „Kołobrzeg prozą zaczarowany”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego.

🙂 W dniu 15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbyła się II Edycja Powiatowego Konkursu o Przysłowiach Polskich i Związkach Frazeologicznych. „Trójkę” reprezentowali: Izabella Gończar z kl. V b, Amelia Tocicka z kl. V d oraz Łukasz Urbański z kl. VI a. Cele konkursu to: popularyzacja tradycyjnych polskich przysłów, powiedzeń i związków frazeologicznych, poznanie ich znaczenia, a także wzbogacenie słownictwa czynnego uczniów.

🙂 Piotr Zieliński, uczeń klasy VI A, zajął pierwsze miejsce w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Anglomaniak 2018”.

🙂 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że  Piotr Zieliński został laureatem,  natomiast Jakub Kuźnicki finalistą etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2017/2018. Obaj chłopcy są uczniami klasy VI A.

🙂 Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Liga Matematyczna” organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Konkurs ten składa się on z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału. Eliminacje trwały od  października do grudnia  i polegały na samodzielnym rozwiązaniu trzech serii zadań. Czworo uczniów zakwalifikowało się do półfinału, ale ze względu na chorobę tylko troje uczestniczyło w półfinale tego konkursu w Słupsku. Drugi etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. Maksymilian Pawlik z klasy VIb oraz Paweł Kossowski z klasy VIazakwalifikowali się do finału tego konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia.

🙂 W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs  Recytatorski dla klas I –III  pt. „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.  W  kategorii „Ptaszęta” wzięło udział 11 uczestników. Laureatami tegorocznego konkursu  zostały:  Zuzanna Kurażyńska z klasy Ia  recytująca wiersz  Danuty Wawiłow  pt. „Daktyle” oraz Maria Kulpa z klasy Ib recytująca  wiersz  Jana Brzechwy pt. „Żaba”. Obie laureatki reprezentować będą naszą szkołę w Miejskim Turnieju Recytatorskim .

🙂 Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli  udział w IV Ogólnopolskim Konkursie na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy „ Der schönste Adventskalender”. Nasi uczniowie: Maksymilian Pawlik z klasy VI b oraz Amelia Tocicka z klasy V d, zajęli odpowiednio I i II miejsce.

🙂 Dnia 10.01.2018 w Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczny Uczeń. W konkursie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa udział wzięło 10 szkół z powiatu kołobrzeskiego. Nasi uczniowie: Michał Ciszewski, Karol Wszelaki, Sebastian Karbarczyk z VIc w konkursie zajęli 4 miejsce.

🙂 Miło jest nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły: Piotr Zieliński z klasy VI A oraz Jakub Kuźnicki z klasy VI A.

🙂 W grudniu 2017 r. w świetlicy szkolnej został ogłoszony  konkurs literacki  pt. „Wiersz o Świętym Mikołaju”.  Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III. Celem tego konkursu było inspirowanie dzieci do podejmowania prób literackich, przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz  rozwijanie umiejętności literackich. I miejsce –Kasjan Lewandowski kl. II a,II miejsce-Karina i Ksawery Klewiccy kl.II b, III miejsce-Natalia Szybista  kl .III d.

🙂 15 grudnia 2017 r. odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez  Polski Czerwony Krzyż. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych – klasy 7 i 8, gimnazjów i szkół średnich, w dwóch kategoriach wiekowych. Uczennica klasy VII a  Julia Piętka zajęła w nim II miejsce.

🙂 Dnia 19.12.2017r. w naszej szkole odbyły się II SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA klas czwartych. Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: Krzyżak i Błyskawica, które wymagały dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego liczenia. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia klas IV został Nikodem Mojsiewicz, który w obu konkurencjach zajął pierwsze miejsce. II miejsce zajął  Bartosz Nowicki, III miejsce zajęli  Marcin Małota oraz Adam Wychowałek.

🙂 W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS przez Oddział Rejonowy PCK w Kołobrzegu, Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Wójta Gminy Kołobrzeg, ogłoszono konkurs na plakat pod hasłem „AIDS – NIE DAJ SZANSY”. Konkurs wygrała praca uczennicy naszej szkoły- Martyny Buturli z klasy V d .

🙂 W listopadzie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny pt. „Cudaki ekologiczne”. Jak zwykle wszystkie prace przykuwały wzrok i wzbudzały ogromną ciekawość. I miejsce – Szymon Klimkowski z klasy Ia, II miejsce – Maciej Szymczak z klasy Ia, III miejsce – Błażej Kwaśnik z klasy IIa. Wyróżnienie – Magdalena Jankowska z klasy IIIa, Wyróżnienie – Maja Zaborowska z klasy IIIf.

🙂 W dniu 4 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pt. „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”. Szkołę Podstawową nr 3  reprezentowały: Elżbieta Gawrońska, Nadia Kotuch z klasy III d. Nasze uczennice zdobyły II miejsce w tym konkursie.

🙂 Dnia 20 grudnia odbył się w naszej szkole Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli zaprezentować swój muzyczno- wokalny oraz językowy talent. Jury nie miało łatwego zadania, ale ostatecznie wyróżniło 3 osoby. Laureatkami zostały: Michalina Abram z klasy IV e, Julia Zajler z klasy IV d oraz Joanna Czerniawska z klasy IV d.

🙂 W piątek 3 listopada odbyła się XII Edycja Patriotycznego Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny 2017”. Naszą szkołę reprezentowały Michalina Abram z klasy IV E oraz Lena Skolimowska z klasy IV A. Dziewczynki bardzo ładnie recytowały swoje utwory i mimo dużej konkurencji Michalina zdobyła tytuł Laureata, a Lena wyróżnienie w kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasy I- VII.

🙂 8 listopada 2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła IV miejsce. Skład reprezentacji: Aleksandra Kornecka, Aleksandra Ciszewska, Martyna Flik, Marta Piechocka, Maria Krakowiak, Katarzyna Nadłonek, Julia Kostowska,Weronika Pawlak, Marta Serafin.

🙂 Dnia 10 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu odbył się V POWIATOWY KONKURS – „POLSKA – MOJA MAŁA OJCZYZNA” .  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIa- Kasjan Lewandowski i klasy IIb- Filip Iwanowski, którzy zajęli I miejsce.

🙂 W konkursie fotograficznym, którego organizatorem była Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu uczennica Magdalena Jankowska z klasy IIIa zajęła II miejsce, wyróżnienie otrzymał Jakub Poradowski z klasy VIb. Gratulujemy ciekawych pomysłów.

🙂 W VI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Klas III organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Kołobrzegu udział wzięło dwóch  uczniów naszej szkoły – Franciszek Gałązką i Igor Adamczyk z kl. IIIa.  Trzecioklasiści  rywalizowali z rówieśnikami z innych kołobrzeskich i okolicznych szkół rozwiązując ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne. Uczeń z kl. IIIa  Franek Gałązka zajął II miejsce.

🙂 23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Wzięło w nim udział 15 uczestników z klas IV-VII. I miejsce: Roksana Szymańska, kl. V – „Białe róże”, II miejsce: Weronika Pawlak, Emanuela Plata, Natalia Ratajczyk, Wiktoria Papińska, kl. VI –„Piechota”, III miejsce: Marta Zarewicz, kl. V- „My, pierwsza brygada”. Wyróżnienie: Weronika Pawlak, Oliwia Serafin, kl. VI – „Białe róże”, Bartosz Erbacher, kl. V – „Piechota”.

🙂 W środę 18 października odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Odcienie ojczyzny”. Siedemnaście uczennic dzielnie walczyło pięknie recytując patriotyczne wiersze oraz śpiewając piosenki. Jury w burzliwych obradach wyłoniło trzy uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie miejskim. Oto laureatki: I m-ce – Michalina Abram IV E, II m-ce – Lena  Skolimowska IV A, III m-ce – Izabella Gończar V B.

🙂 Miło jest nam poinformować, że do etapu rejonowego Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, zakwalifikowali się następujący uczniowie: Piotr Zieliński z klasy VI A Petronella Holford-Szembrener  z klasy V B Olivia Kowal z klasy V D Jakub Kuźnicki z klasy VI A.

🙂 W dniu 16 października 2017 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Do etapu rejonowego konkursu zakwalifikowali się Piotr Zieliński z kl. VI a oraz Oliwia Zdrojewska z kl. VII a.

🙂 Dnia 17.10.2017 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego  organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Z zadaniami zmagało się 9 uczniów naszej szkoły. Najlepiej poradzili sobie z testem i laureatami konkursu zostali: Łukasz Urbański- kl. VI a Marcel Byczkowiak- kl. VI b.

🙂 Dnia 16.10.2017 r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas V-VII. Laureatami konkursu zostali: Paweł Kossowski – klasa  VIa, Maksymilian Pawlik – klasa VIb.

🙂 21.10 2017 w Koszalinie w Centrum Kultury odbył się XII Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej. Z wielką radością chcę przekazać, że dwie uczennice z naszej szkoły z kl. 4d zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i zajęły wysokie miejsca. W  kategorii uczniów kl. 4 -7, Jagoda Stępień zajęła II miejsce a Weronika Mioduszewska III miejsce wśród 34 uczestników.

🙂 21.10. szkolny chór KONTRAPUNKT wziął udział w I Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej pt. „Pieśń dla mojej Ojczyzny”, który odbył się  w Białogardzie. W przeglądzie wzięło udział ok 40 uczestników, którzy przyjechali z wielu miast. Nasz chór zaprezentował się w piosence patriotycznej pt. „Za wolność” z repertuaru Haliny Młynkowej.

🙂 19.09.2017r. odbyły się zmagania piłkarskie pod nazwą „Piłka nożna – Turniej Orlika o Puchar Prezydenta Kołobrzegu”. Uczniowie naszej szkoły zajęli zespołowo III miejsce. Skład reprezentacji: Borowski Maciej, Jardzioch Paweł, Jakubowski Jan, Marzec Michał, Niżnik Xavier, Błażejewski Marcel, Grzebielucha Jakub, Krystek Piotr i Suwiński Sebastian.

🙂 W roku szkolnym 2016/2017, Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu, ogłosił konkurs plastyczny pt. „Powroty z zesłania”. 17 września 2017r., w ramach obchodów Dnia Sybiraka, w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, zorganizowano wystawę pokonkursowych prac uczniów kołobrzeskich szkół. Z naszej szkoły uczniowie Marcelina Jończyk i Aleksandra Pązik z klasy VII a oraz Jakub Bukowski z klasy IV f otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

ROK SZKOLNY 2016/2017

🙂 Dnia 18 maja 2017r. odbył się XVI Ortograficznego Turnieju Szkół Podstawowych „Cztery pory roku”. W konkursie ortograficznym   wzięło  udział  40  uczniów klas IV – VI siedmiu szkół podstawowych: SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9 , Zespół Szkół z Wrzosowa. Laureatami konkursu zostali uczniowie:  Katarzyna Ostapowicz  – SP4 – Mistrz Ortografii kl. IV,  Amelia Marczak  – SP4 – Mistrz Ortografii kl. V,  Daria Majewska – SP3 – Mistrz Ortografii kl. VIPuchary otrzymują następujące szkoły: I miejsce: kategoria klas IV: SP 3, SP4, kategoria klas V:  SP4, SP5, kategoria klas VI : SP3, SP6 II miejsce: kategoria klas IV: SP5, kategoria klas V: SP9, ZS Wrzosowo,kategoria klas VI : SP8. III miejsce : kategoria klas IV:  – kategoria klas V: SP6, SP8, kategoria klas VI :  ZS Wrzosowo, SP5.

🙂 24 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas II-III szkół podstawowych Smart Kids. Konkurs został objęty patronatem przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę, Prezydenta Miasta Kołobrzeg pana Janusza Gromka oraz Wydawnictwo Oxford University Press. Do potyczek językowych stanęło 21 uczniów z 7 szkół powiatu kołobrzeskiego. Naszymi gośćmi były następujące szkoły: SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9, SP w Dźwirzynie oraz SP w Ustroniu Morskim.
Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami. Najlepsze wyniki osiągnęli: I miejsce ex eaquo Marcin Małota SP nr 3 i Franciszek Romański SP nr 4; III miejsce Milena Sumińska SP nr 8.

🙂 Dnia 29 maja 2017 r. 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w trzeciej  edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Języku Niemieckim. Chętni uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz popisać  się wiedzą na temat  państw niemieckojęzycznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się  wysokim poziomem umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w piśmie  oraz bardzo dobrym  opanowaniem konstrukcji gramatycznych i leksykalnych. Najwyższą liczbę punktów w swojej kategorii  uzyskali: KLASY IV: I MIEJSCE:   Aleksandra Makszewska- kl. IV b, Olivia Kowal- kl. IV d, II MIEJSCE:  Julia Milczarek- kl. IV b, Patryk Szymański- kl. IV d. III MIEJSCE: Kornelia Wilczewska- kl. IV a, KLASY V: I MIEJSCE:   Marcel, Byczkowiak – kl. V b, II MIEJSCE:  Paweł Kossowski- kl. V a, III MIEJSCE: Łukasz Urbański- kl. V a, KLASY VI: I MIEJSCE:   Aleksandra Pązik- kl. VI a, II MIEJSCE:  Jan Jakubowski- kl. VI a, III MIEJSCE: Nikola Michalczyk- kl. VI c.

🙂 30 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole IV Szkolny  Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV , V i VI  „Mistrz Rachunku 2017”.   Uczniowie rozwiązywali jednakowy dla danego poziomu zestaw rachunków składający się ze 100 działań matematycznych. Celem konkursu było  wyłonienie Szkolnego Mistrza Rachunków klas IV, V i VI. W konkursie wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 100 punktów. Klasa IV: Szymański Patryk 96 pkt  – Szkolny Mistrz Rachunku klas IV, Zieliński Krzysztof 88 pkt, Kostowska Julia  82 pkt. Klasa V: Kossowski Paweł 91  pkt – Szkolny Mistrz Rachunku klas V, Zieliński Piotr 89 pkt, Pawlik Maksymilian 84 pkt. Klasa VI: Foryś Tomasz 90 pkt – Szkolny Mistrz Rachunku klas VI, Salwiczek Joanna 60 pkt, Piętka Julia 59 pkt.

🙂 21.04.2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs OMNIBUS dla klas III. Wzięło w nim udział po 2 przedstawicieli z każdej klasy. Uczniowie rozwiązywali test składający się z trzech części: pierwsza część były to odpowiedzi na pytania typu prawda – fałsz, drugą częścią był test wyboru poprawnej odpowiedzi, natomiast część trzecią stanowiły pytania otwarte. Oto nasi zwycięzcy: I miejsce – Marcin Małota kl. IIIa, II miejsce – Mateusz Kurażyński kl. IIIe, III miejsce – Bartosz Nowicki kl. IIId.

Marcin Małota i Mateusz Kurażyński będą reprezentowali naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 8.

🙂 „RODZINNA PALMA WIELKANOCNA” pod takim tytułem odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka Powiatowy Konkurs, w którym wzięli udział  uczniowie naszej szkoły. Troje uczniów otrzymało wyróżnienie – Ola Makszewska z IV B, Amelia Tocicka z IV D i Marcel Byczkowiak z V B. GRATULUJEMY!!!

🙂 „Trójka” nieustannie podejmuje różnorodne inicjatywy popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowania literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości. Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2017. Do pierwszego etapu zgłosiło się pięcioro młodych miłośników literatury: Gracjan Kaźmierczak, Weronika Kamińska, Jakub Kuźnicki z kl. V a, Maksymilian Pawlik z kl. V b oraz Natalia Kobylińska  z kl. VI d. Przeczytali i szczegółowo przeanalizowali teksty w swojej kategorii wiekowej,    każdy mógł wybrać inny zakres tematyczny. Wśród finalistów znalazła się Weronika Kamińska, która podjęła wyzwanie reprezentowania „Trójki” i w niecodziennej scenerii Zamku Gniew (pomorskie) rywalizowała z innymi uczestnikami. Nasza uczennica popisała się wiedzą i zdobyła III miejsce. Weronika zajęła również III miejsce w I Edycji Powiatowego Konkursu o Przysłowiach Polskich i Związkach Frazeologicznych, organizowanego w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu.

🙂 25 kwietnia odbył się konkurs szkolny Spelling Master. Pierwszym zadaniem konkursu było literowanie wylosowanych wyrazów, a drugim zapisywanie wyrazów literowanych przez nauczyciela. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach. Uczniowie klas drugich literowali wyrazy 6 i 7 – literowe. W dogrywce ( a potrzebne były aż 3 rundy!!!) najlepsi okazali się: Hanna Siwy z klasy IIc – I  miejsce, Magdalena Jankowska z klasy IIa – II miejsce, Nadia Kotuch z klasy IId – III miejsce. Zadanie uczestników z klas trzecich było trochę trudniejsze – literowali w pierwsze rundzie po 3 wyrazy: 6, 7 i 8 – literowe. Tutaj również były potrzebne aż dwie rundy dogrywki do wyłonienia laureatów, którymi zostali: Nikodem Mojsiewicz z klasy IIIb – I miejsce, Marcin Małota z klasy IIIa – II miejsce, Mikołaj Lutkowski z klasy IIId – III miejsce.

🙂 24 kwietnia  2017 roku uczeń naszej szkoły Tomasz Foryś z klasy VI b brał udział w finale Ogólnopolskiego  Konkursu „Liga Matematyczna” im.  Zdzisława Matuskiego organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.  Trzeci  etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. O końcowej lokacie uczestnika decydowała  suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach konkursu. W trzech etapach Tomek zgromadził  138 punktów i zajął III miejsce  oraz uzyskał tytuł  LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA”.

🙂 Dnia 4 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego: „Anglomaniak 2017” oraz Konkursu Języka Niemieckiego: „Mein Hobby ist Deutsch”, organizowanych przez Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu.  Oba konkursy miały formę testu pisemnego, na rozwiązanie którego uczestnicy otrzymali 45 minut. Nasi szóstoklasiści  wykazali się dużą znajomością konstrukcji gramatycznych i zwrotów leksykalnych oraz umiejętnością pracy z tekstem czytanym. Miło nam poinformować, że Tomasz Foryś- uczeń klasy VI b,  otrzymał II miejsce w konkursie „ Anglomaniak 2017” oraz wyróżnienie w konkursie „ Mein Hobby ist Deutsch”.

🙂 Dnia 10 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu odbyły się eliminacje międzyszkolne do XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aliona Nocoń – Zrajczenko. Va, Oliwia Serafin kl. Vc, Karol Wszelaki kl. Vc i Michał Ciszewski kl. Vc. Uczniowie mieli za zadanie: rozwiązać test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i kolejności przejazdu przez skrzyżowania, wykazać się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać tor przeszkód na rowerze. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła osiągnęła III miejsce.

🙂 7.04.2017 odbył się IV Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „Ican sing”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu. W tegorocznym konkursie brało udział 63 wykonawców z 14 placówek oświatowych Kołobrzegu i okolic w różnych wiekowych:

Szkoły podstawowe:

Kategoria klas I-III

1 m. Michalina Abram, SP nr 3 Kołobrzeg

2 m. Wiktor Dorywalski SP nr 5 Kołobrzeg

3 m. Kaja Niedzielska Morska Kraina Kołobrzeg

Wyróżnienie:

Bielańczak Zofia Morska Kraina

Kategoria Klas IV-VI (szkoły podstawowe)

1 m.-Laura Strzelczyk- SP nr 3 Kołobrzeg

2 m.-Julia Deczyńska SP nr 6 Kołobrzeg

3 m.-Najjari Rafael Morska Kraina Kołobrzeg

Wyróżnienia:

Michalczyk Nikola SP nr 3 Kołobrzeg

Duńczak Nikola SP nr 3 Kołobrzeg

Rapacz Pola SP nr 4 Kołobrzeg

Świtoń Aleksandra SP nr 3 Kołobrzeg

Wielkopolska Nikola SP nr 3 Kołobrzeg

Zofia Leśniak SP nr 3 Kołobrzeg

Celiński Maksym Morska Kraina

Frączak Martyna SP nr 6 Kołobrzeg

Kategoria gimnazjum:

1 m. Kaczyńska Maria Gimnazjum nr 3

2 m. Kądziołka Oliwia Gimnazjum nr 3

3 m. Dargosz Julian Gimnazjum nr

Wyróżnienia:

Siadkowska Julia, Jasiński Bartosz, Gimnazjum nr 1

Kramarz Agata, Gimnazjum nr 1

Sak Aleksandra,  Gimnazjum nr 3

Uczniowie Gimnazjum nr 3( Ola, Agata, Karolina, Julia, Amelia, Oliwia, Julia, Julia)

Zespół Monarchia, Gimnazjum nr 1

Sieruga Adam, Gimnazjum nr 1

Dorywalska Julia, Gimnazjum nr 9 Podczele

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

1 m. Januszewska Oliwia, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza

2 m. AS Rok Sandra, Osenkowska Anita, ZSM

Wyróżnienia:  Wójcik Agata, ZSM

Tymek Oliwia.

🙂 Dnia 10 kwietnia uczennice naszej szkoły: Julia Piętka z klasy VI a i Weronika Kamińska z klasy V a  – brały udział w  IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. „WIELKI POLAK W UMYSŁACH DZIECI”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu, a współorganizatorem Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża. Julia i Weronika stanęły na wysokości zadania – zdobyły zasłużone wyróżnienie.

🙂 Dnia 10.04.2017 r. Kołobrzeski  Szkolny  Związek  Sportowy zorganizował Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego dla uczniów szkół podstawowych w drużynowych biegach przełajowych w Ustroniu Morskim. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli I miejsce w składzie: Wojciech Borowski, Emil Malepszak, Michał Zieliński, Maciej Piątkowski, Jan Jakubowski natomiast dziewczynki wywalczyły II miejsce w składzie: Weronika Stolica, Marta Młynarczyk, Weronika Pawlak, Katarzyna Szamotulska, Gabriela Bednarska. Chłopcy zajmując I miejsce w powiecie będą reprezentować szkołę na zawodach w Gryfinie 25.04.2017r. Wśród najlepszych uczniów awansujących indywidualnie do dalszego szczebla zawodów awansowali również Weronika Pawlak oraz Jan Jakubowski zajmując I miejsce w indywidualnej klasyfikacji. 

🙂 W dniu 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 49 edycji Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego pt „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W drugim etapie, w eliminacjach miejskich w kategorii „Ptaszęta” zaprezentowali się nasi uczniowie Michalina Abram z klasy III e oraz  Oliwier Musiał z klasy III f obydwoje  zdobyli wyróżnienia.

🙂 W marcu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla klas III. Konkurs ten miał na celu propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia. Rozwijanie kreatywności i pracy w zespole. Klasy miały do przejścia trzy etapy.

I etap: Przygotowanie z wybranych przez siebie produktów „Najlepszego zestawu na śniadanie”.
II etap: Przygotowanie plakatu do hasła: „Dbam o zdrowie – dobrze się odżywiam, rezygnuję ze słodkich napojów, piję wodę i jestem aktywny”.
III etap: Quiz wiedzy o zdrowiu.

Nagrodzeni w konkursie: klasa III f – I miejsce,  klasa III e – II miejsce, klasa III b – III miejsce.

🙂 Dnia 03 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbył się XIX Regionalny Konkurs Mitologiczny „W świecie starożytnych Greków i Rzymian”. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowały uczennice klasy VI a: Aleksandra Pązik i Oliwia Zdrojewska, które zajęły II miejsce.

🙂 28 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny „Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W zmaganiach informatycznych brały udział jednoosobowe drużyny z powiatowych podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z informatyką.

W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiły się następująco:

I miejsce zdobył Mateusz Kurażyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu,

II miejsce zajął Jan Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu,

III miejsce zajął Antoni Frańczuk ze Szkoły Podstawowej  Morska Kraina w Kołobrzegu.

🙂 25.03.2017r. w Słupsku odbył się XXI Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2017”, w którym uczestniczył szkolny chór KONTRAPUNKT. Na Festiwal przyjechały zespoły ze Szczecina, Ustki, Helu, Rumi, Kołobrzegu i innych miejscowości. Wokaliści zmagali się w kategoriach: soliści, których było 18 -stu  oraz 24 –  zespoły. W określonych kategoriach nie było podziału na kategorie wiekowe. Chór KONTRAPUNKT wyśpiewał „Wyróżnienie”,  z czego się bardzo cieszymy gdyż tegoroczny poziom prezentacji wokalnych był bardzo wysoki.

🙂 Nasi uczniowie po raz kolejny mogą poszczycić się sukcesami w swojej działalności artystycznej. Tym razem ich prace zostały zauważone w konkursie plastycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Kołobrzegu, pt. „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”. W konkursie tym wzięło udział łącznie 132 uczestników. Wykonane przez naszych uczniów dzieła były oryginalne, atrakcyjne, a ponadto autorzy zastosowali różnorodne techniki. Te walory artystyczne zadecydowały o sukcesie. W kategorii: Szkoły Podstawowe – klasy IV -VI wyróżnione zostały maski przygotowane przez Annę Adamowską z kl. IV d (wyróżnienie I stopnia ) i Aleksandrę Ciszewską z kl. IV (wyróżnienie II stopnia).

🙂 Praca plastyczna Mai Pietruszczak – uczennicy klasy VI c – została wyróżniona w konkursie na logo wolontariatu przy Hospicjum Stacjonarnym w Kołobrzegu.

🙂 15 marca 2017 r. czteroosobowa drużyna z klasy III e fascynująca się historią uczestniczyła w  VII Powiatowym Konkursie Historyczno – Sportowym dla klas III pod hasłem  „Kołobrzeg – moje miasto” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Uczniowie:  Maciej Gaca, Oskar Jacoby, Mateusz Kurażyński oraz Oskar Misterek   po obu konkurencjach: z  wiedzy na temat naszego miasta, oraz  konkurencji sportowej uplasowali się na II miejscu w powiecie.

🙂 Matematyka to jeden z przedmiotów, który najczęściej spędza sen z powiek uczniom i ich rodzicom. Jej przyswajanie może być jednak przyjemne i efektywne. Udowodnił to  uczeń naszej szkoły- Tomasz Foryś z klasy VI b. Uzyskał on tytuł laureata Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa  zachodniopomorskiego w roku szkolnym  2016/2017.

🙂 Od 23 stycznia do 10 lutego 2017r. w naszej szkole zorganizowano obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. Laureatami Szkolnego Konkursu Literackiego „Bądź bezpieczny w Internecie” zostali: I miejsce – Patryk Szymański kl. IVd, II miejsce – Amelia Tocicka kl. IVd, III miejsce – Oskar Soćko kl. Vb. Laureatami Szkolnego Konkursu Plastyczny „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni” zostali: I miejsce – Amelia Tocicka kl. IVd, II miejsce – Ksawery Klewicki kl. Ib, III miejsce – Patryk Szymański kl. IVd, III miejsce – Kinga Klewicka kl. IVd.

🙂 8 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Kołobrzegu odbył się III Międzyszkolny Turniej „Bezpieczny uczeń” dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Udział w nim wzięła również nasza szkoła w składzie Marta Młynarczyk (VIc), Karol Wszelaki (Vc) i Michał Ciszewski (Vc). Uczniowie drużynowo rozwiązywali test z bezpieczeństwa, rozpoznawali znaki drogowe i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej (porażenie prądem i pozycja boczna bezpieczna). Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

🙂 W luty 2017r. oficjalnie ogłoszono wyniki szkolnego konkursu DZIEŃ PANI ORTOGRAFII pt. ,,Cztery pory roku”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Bezbłędnie piszącymi MISTRZAMI okazali się: Igor Adamczyk II a, Julia Kukiełka II a, Kinga Żelazna III a, Julia Cybula III d, Martyna Buturla IV d, Izabela Gończar IV b, Julia Boroń V b, Michał Ciszewski V c, Daria Majewska VI d, Aleksandra Pązik VI a.

🙂 19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „To be, or not to be..”. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowało 6 uczniów w dwóch kategoriach – klas młodszych i klas starszych. Wszyscy uczestnicy doskonale się przygotowali: mieli rekwizyty, przebrania i co najważniejsze potrafili bardzo ładnie i z zaangażowaniem recytować swoje wiersze. Jury konkursu doceniło Kornelię Wilczewską z klasy IV a, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI.

🙂 Dnia 20.12.2016r. w naszej szkole odbyły się I SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA klas czwartych. Uczestnicy mistrzostw świetnie znali tabliczkę mnożenia i doskonale posługiwali się specjalnymi kartami matematycznymi. Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: Krzyżak i Błyskawica, które wymagały dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego liczenia. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia klas IV został Igor Kawa, II miejsce zajęła Aleksandra CiszewskaIII miejsce zajął Patryk Szymański. Szkolnym Mistrzem Gry „Krzyżak” została Aleksandra Makszewska. Szkolnym Mistrzem Gry „Błyskawica” została Aleksandra Ciszewska.

🙂 Dnia 14.12.2016r w Szkole Podstawowej nr 6 zostały rozegrane na szczeblu gminy zawody w mini piłce siatkowej czwórek dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W trakcie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu zajęły IV miejsce. Drużyna chłopców po bardzo ciężkich bojach oraz dogrywkach wywalczyła III miejsce. 

🙂 Z przyjemnością informujemy, że Konkurs Plastyczno – Techniczny na „Najciekawsze pojazdy ekologiczne” został rozstrzygnięty. Wzięły w nim udział uczniowie z klas I-III. Zadanie polegało na wykonaniu pojazdu z surowców wtórnych lub naturalnych w formie przestrzennej. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Kamil Kaczmarski klasa II d, II miejsce – Magdalena Jankowska klasa II a, III miejsce – Antoni Kurkiewicz klasa II f.

🙂 Ogromny sukces odnieśli dziś uczniowie klas trzecich naszej szkoły Marcin Małota  z klasy III a oraz Mateusz Kurażyński z klasy III e.  Zmagali się z 26 rówieśnikami powiatu kołobrzeskiego  w  „V Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Klas Trzecich  Szkół Podstawowych” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Marcin Małota zajął I miejsce a Mateusz Kurażyński  II miejsce. Młodym zdolnym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

🙂 17 listopada 2016r. szkolny chór KONTRAPUNKT wziął udział w III Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej – Świdwin 2016. Konkurs odbywał się w Świdwińskim Ośrodku Kultury – na Zamku, uczestnicy prezentowali dwa utwory patriotyczne lub wojskowe.
Chór prezentował się w III kategorii klas IV – VI, w której było najwięcej wykonawców i wyśpiewał I – miejsce.

🙂 W listopadzie 216r. odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Unihokeju chłopców oraz dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brało udział 8 zespołów męskich oraz 8 zespołów damskich. W zawodach bardzo dobrze poradziły sobie dziewczęta w składzie: Weronika Pawlak (kapitan), Weronika Stolica, Gabrysia Bylina, Zuzanna Musiał, Wiktoria Kolek, Joanna Salwiczek, Julia Piętka, które awansowały do wąskiego grona czterech najlepszych drużyn. W trakcie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu zajęły III miejsce

🙂 18 listopada 2016r. odbył się II Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych. Całe klasy, bądź ich przedstawiciele, przygotowały inscenizacje o dowolnej tematyce i formie. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: I miejsce klasa III f, II miejsce klasa II c, III miejsce klasa II e.

🙂 W dniu 9 listopada odbył się już  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce –  „Polska moja Ojczyzna”. Wzięła w nim udział trzyosobowa drużyna z naszej szkoły, w składzie: Magdalena Jankowska z klasy II a, Franciszek Moszko z klasy II b oraz Jan Andziak z klasy II c. Drużyna zmagając się w konkurencjach wymagających wiedzy o Polsce, jej historii, symbolach i barwach narodowych, zabytkach, parkach narodowych, strojach ludowych, znanych i zasłużonych Polakach, wywalczyła III miejsce.

🙂 Ogromny sukces odnieśli  uczniowie klas trzecich naszej szkoły Marcin Małota  z klasy III a oraz Mateusz Kurażyński z klasy III e.  Zmagali się z 26 rówieśnikami powiatu kołobrzeskiego  w  „V Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Klas Trzecich  Szkół Podstawowych”. Marcin Małota zajął I miejsce, a Mateusz Kurażyński  II miejsce.

🙂 3 listopada 2016r. odbyły się mistrzostwa gminy Kołobrzeg w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce, a chłopców III miejsce. Skład drużyn: Joanna Salwiczek, Wiktoria Wolert, Paweł Kossowski, Michał Zieliński.

🙂 W dniu 18 października 2016r. trzyosobowa grupa uczniów klas III wyłoniona w szkolnych eliminacjach  uczestniczyła  w  „V Powiatowym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem dla Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych”. Gratulujemy wspaniałego sukcesu uczniowi klasy IIIe Mateuszowi Kurażyńskiemu,  który zdobył II miejsce w powiecie. Jan Sieruga z klasy IIIf oraz Karolina Kmieć z klasy IIIe otrzymali wyróżnienia.

🙂 W konkursie Samorządu Uczniowskiego na „Portret lub sympatyczną karykaturę nauczyciela” wzięło udział ponad 50 uczniów.   Laureatów konkursu wybrali nauczyciele i pracownicy szkoły obecni na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miło jest nam poinformować, że nagrody otrzymały: Julia Weiler VI d, Ola Kusztal III c, Pola Malepszak IIc.

🙂 Uczniowie naszej szkoły brali udział w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800 metrów.  Miło nam poinformować, że dwie reprezentacje: dziewcząt i chłopców zajęły III miejsce.

🙂 Dnia 06.10.2016 r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas V-VI. Laureatami konkursu zostali: Tomasz Foryś – klasa  VI b, Dominik Szymczak – klasa V c, Maksymilian Pawlik – klasa V b, Paweł Kossowski – klasa  V a.

🙂 W dniu 3 października 2016 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Laureatami konkursu zostali: Tomasz Foryś z kl. VI b, Oliwia Zdrojewska z kl. VI a oraz Marlena Andziak z kl. VI d.

ROK SZKOLNY 2015/2016

🙂 Dnia 9 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój talent wokalny, biorąc udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej.  Spośród wszystkich artystów jury wyłoniło następujących laureatów: I miejsce- Nikola Doskocz kl. II f, II miejsce- Gracjan Kaźmierczak kl. IV a, III miejsce- Szymon Andziak kl. II f oraz Nikola Michalczyk kl. V c, Wyróżnienia otrzymali: Nikola Wielgołaska  kl. V c, Kristina Hansen kl. IV a, Wiktoria Papińska  kl. IV a.

🙂 5 czerwca 2016r. odbył się IV Regionalny Finał Konkursu Piosenki pt. „Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską”. Naszą szkołę reprezentowało Trio „KONTRAPUNKT +” w składzie Roksana Szymańska, Nikola Doskocz, Natalia Ratajczak – solistki Chóru szkolnego KONTRAPUNKT. Zespół zaprezentował się w piosence z repertuaru Anny Jantar. pt. „Nie żałujcie serca dziewczyny” i wyśpiewał wyróżnienie.

🙂 W tegorocznej edycji konkursu Kangur wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły. Jeden uczeń uzyskało wynik bardzo dobry, a dziewięcioro wyróżnienie. Wynik bardzo dobry: Szymański Patryk – kl III d. Wyróżnienie: Małota Marcin – kl IIa, Dobruk Fillip – IIf, Stępień Mikołaj – IIId, Makszewska Aleksandra – IIIb, Pawlik Maksymilian – IVb, Szymczak Dominik – IVc, Zieliński Piotr – IVa, Kossowski Paweł – IVa, Foryś Tomasz – Vb.

🙂 2 czerwca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt.  „Wszystkie dzieci nasze są”. Oto laureaci konkursu: I miejsce- Hanna Szewczyk z klasy I c, II miejsce- Wiktoria Milczarek z klasy II a, III miejsce- Szymon Jedlecki z klasy II a.

🙂 31 maja 2016r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Wśród nagrodzonych uczestników znalazło się wielu uczniów naszej szkoły: I miejsce: Michał Ciszewski kl. IVc, III miejsce: Marcelina Jończyk kl. Va, Wyróżnienia: Kuba Paradowski kl. IVb, Patrycja Frankiewicz kl. VIb.

🙂 Dnia 23 maja 2016r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się XVI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY – „KOŁOBRZEG – MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego hasłem przewodnim było „Chrześcijaństwo w średniowiecznym Kołobrzegu”. Uczniowie naszej szkoły Aleksandra Gos i Kamil Wilk zajęli III miejsce.

🙂 Dnia 20.05.2016r.  odbyły się IV Powiatowe Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Aleksandra Ciszewska z III a w kategorii klas I-III i Michał Ciszewski z IV c w kategorii klas IV-VI. I właśnie Michał został wicemistrzem szybkiego mnożenia w naszym powiecie.

🙂  20 maja 2016 r. w Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. „Przez drzwi szafy do Narnii”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5, reprezentanci naszej szkoły – Jan Jakubowski i Oliwia Zdrojewska z klasy Va uzyskali III miejsce.

🙂 12 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się I Powiatowy Konkurs Informatyczny „Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce zdobył Antoni Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu, II miejsce zajęła Wioleta Wierzbicka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu, III miejsce zajęła Hania Molenda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu.

🙂  11 maja 2016 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał VII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Do finału konkursu, po dwóch wcześniejszych etapach, zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły-Barbara Marciniak. Wykazała się ona szeroką wiedzą na temat sakramentu Chrztu Świętego, której dotyczył tegoroczny konkurs. Dzięki swojej wiedzy Barbara otrzymała tytuł finalistki VII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

🙂 10.05.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w konkursie recytatorskim pt. „W Świecie Jana Brzechwy”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu. II miejsce zajęła: Michalina Abram. Laureatką  konkursu plastycznego została Laura Czarnota I c, a wyróżnienie zdobył Maciej Kurzawa I c.

🙂 25 kwietnia uczniowie klas I- III wzięli udział w szkolnych eliminacjach do 48. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Iwony Olszewskiej wyłoniło dwóch laureatów i przyznało trzy wyróżnienia. Podczas eliminacji miejskich naszą szkołę reprezentować będą: Michalina Abram z klasy IIe oraz Oliwier Musiał z klasy IIf.

Wyróżnienia otrzymali: Pola Malepszak z klasy I c, Izabella Gończar z klasy III b, Daria Żmuda z klasy III d.

🙂  25 kwietnia  2016 roku dwoje uczniów naszej szkoły Tomasz Foryś z klasy V b i Hanna Pienierska z klasy VI c brało udział w finale Ogólnopolskiego  Konkursu „Liga Matematyczna” im.  Zdzisława Matuskiego organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.  Trzeci  etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. O końcowej lokacie uczestnika decydowała  suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach konkursu. W trzech etapach Hania zgromadziła w sumie 119 punktów, a Tomek  110 punktów.  Hanna Pienierska i  Tomasz Foryś uzyskali tytuł FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „LIGA MATEMATYCZNA”.

🙂  Wydawnictwo „Kamera” oraz Urząd Miasta w Kołobrzegu zorganizowali konkurs plastyczny pt. „Kołobrzeskie karty memory”. Czworo naszych uczniów znalazło się w gronie nagrodzonych: Natalia Czajkowska – II b, Michalina Abram – II e, Julia Florkowska – VI b, Kacper Ratajczyk – VI b.

🙂 15 kwietnia odbył się X Międzyszkolny Konkurs o Prawach Dziecka, zorganizowany przez Szkolne Koło Przyjaciół Dzieci, którego celem było propagowanie wiedzy o prawach dziecka, integracja dzieci i umiejętność zgodnego współzawodnictwa. W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie o Prawach Dziecka najwięcej punktów kolejno uzyskały SP 3- I miejsce,  SP 8- II miejsce, SP 4 III miejsce, SP 6, SP  9, SP 5.

🙂 Dnia 15 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się eliminacje międzyszkolne do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Balcerzak kl. VIc, Adrianna Szóstak kl. VIa i Adrian Biernat kl. VIa i Olaf Kozak kl. VIb. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła osiągnęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

🙂 Z radością i ogromną satysfakcją informujemy, że „Trójka” szczyci się sukcesem Darii Majewskiej w VIII Konkursie Recytatorskim „Mała Herbertiada”.

🙂 14 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych. Konkurs skierowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wzięło w nim udział 11 klas. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: I miejsce klasa I a, II miejsce klasa I c, III miejsce klasa III b.

🙂 13 kwietnia 2016r. w Policach odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Ania Hrycyk z kl. VIa zajęła indywidualnie I miejsce.

🙂 11 kwietnia 2016 roku w Szkole  Podstawowej Nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II  pt. „Wielki  Polak  w  umysłach  dzieci”. Konkurs miał na celu zaznajomienie uczniów z życiem, twórczością i nauczaniem św.  Jana Pawła II. W wyżej wymienionym konkursie wzięła udział jedna z naszych uczennic Anna Klimowicz. Ania wykazała się wiedzą na temat wybitnego rodaka, zdobywając w tym konkursie wyróżnienie.

🙂 W dniu 11 kwietnia w Gimnazjum nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: „młodzik” czyli uczniowie szkół podstawowych oraz „gimnazjalista”. W kategorii „młodzik” uczennice naszej szkoły: Julia Balcerzak, Joanna Batorska, Aleksandra Gos i Hanna Pienierska zajęły III miejsce.

🙂 Dnia 8 kwietnia 2016r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego szkół podstawowych  w indywidualnych biegach przełajowych. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły zajęła I miejsce – Anna Hrycyk, natomiast IV miejsce – Jan Jakubowski. Obydwoje uzyskali awans do mistrzostw województwa. Skład reprezentacji: Jan Gaca, Anna Hrycyk, Maciej Kusio, Jan Jakubowski i Julia Balcerzak.

🙂 1 kwietnia 2016r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły indywidualnie zajęli następujące miejsca: I miejsce – Anna Hrycyk III miejsce – Janek Jakubowski V miejsce – Maciej Kusio VI miejsce – Janek Gaca VII miejsce – Julia Balcerzak. Wszyscy uczniowie awansowali do mistrzostw powiatu.

🙂 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Zespole Szkół w Podczelu, dnia 8 kwietnia 2016 r. odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy pt. „Woda źródłem życia i zdrowia”. Wzięło w nim udział pięcioro  uczniów klas szóstych naszej szkoły. Dwoje z nich zdobyło taką samą liczbę punktów, co dało im II miejsce. Byli to: Hanna Pienierska z kl. VI c i Kamil Wilk z kl. VI a. Nina Tserennadmid z kl.VI c i Dawid Marciniak z kl. VI a zdobyli wyróżnienie. Tego też dnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Woda źródłem życia i zdrowia”. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: I miejsce – Jakub Świtoń, II miejsce – Julia Florkowska, III miejsce  – Patrycja Frankiewicz, Lena Czubaczyńska.

🙂 Dnia 15 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich odbył się szkolny konkurs wiedzy dotyczącej Savoir-Vivre`u. Szkolnymi Mistrzami Dobrych Manier zostali: Oliwia Nagalska kl. Vd, Kacper Kierul kl. Vc i Piotr Zieliński kl. IVa.

🙂 Dnia 9.03.16 r. trójka naszych uczennic (Joanna Salwiczek, Julia Piętka i Barbara Marciniak) wzięła udział w drugim etapie (rejonowym) „VII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej” w Koszalinie. Walka była zaciekła, uczennice wykazały się wiedzą odnośnie tematyki związanej z konkursem. Jednej z uczennic Barbarze Marciniak udało się zakwalifikować do finału wyżej wymienionego konkursu.

🙂 Dnia 9 marca 2016r. odbył się VI Powiatowy Konkurs Historyczno-Sportowy „Baw się historią. Kołobrzeg – moje miasto”. Dziękujemy drużynie naszej szkoły w składzie: Bartosz Grabizna kl. IIIa, Aleksandra Makszewska Kl. IIIb, Julia Kostowska kl. IIIc, Patryk Szymański kl. IIId za reprezentowanie naszej szkoły.

🙂 Troje uczniów naszej szkoły 29 lutego 2016r roku brało udział w półfinale konkursu „Liga Matematyczna im.  Zdzisława Matuskiego” organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Drugi etap konkursu polegał na samodzielnym rozwiązaniu pięciu zadań tekstowych. Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału uczniów szkół podstawowych, którzy łącznie uzyskali co najmniej 70 punktów. Dwoje uczniów naszej szkoły: Tomasz Foryś z klasy V b oraz Hanna Pienierska z klasy VI c zakwalifikowało się do III etapu tego konkursu – finału. Tomek w dwóch etapach zgromadził łącznie 85 punktów, a Hania 73 punkty.

🙂 Kamil Wilk został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu zdobywając 42 pkt. To wielkie osiągnięcie, gdyż zadania konkursowe wykraczały poza program szkoły podstawowej. Życzymy Kamilowi jeszcze większych sukcesów w gimnazjum.

🙂 Społeczne Gimnazjum STO im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu było organizatorem konkursu językowego, którego tematyką było: żywienie i sport. 1 marca drużyna reprezentująca naszą szkołę: Joanna Batorska (VI c), Sara Frąckowiak ( VI c ). Dawid Sacharczuk ( VI b) oraz Dawid Marciniak (VI a ) mogła zaprezentować swoją znajomość słownictwa i struktur językowych związanych z tymi tematami. Nasi uczniowie zajęli III miejsce.

🙂 28 stycznia 2016r. odbyły się Mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego szkół podstawowych w mini siatkówce chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła V miejsce. Skład reprezentacji: Budzyński Michał, Jakubowski Jan, Błażejewski Marcel, Malepszak Emil, Jardzioch Paweł, Wajda Bruce, Biernat Adrian, Marciniak Dawid.

🙂 22 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Kołobrzegu odbył się II Międzyszkolny Turniej „Bezpieczny uczeń” dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Udział w nim wzięła również nasza szkoła w składzie Adrian Biernat (VIa), Julia Balcerzak (VIc) i Joanna Batorska (VIc). Z dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce.

🙂 15 stycznia 2016 r. odbyło się podsumowanie XI Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą kolędnicy”. „Grupa Żywego Słowa” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu otrzymała wyróżnienie.

🙂 Dnia 13 stycznia 2016 roku odbyły się eliminacje szkolne VII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Udział w nich wzięło szesnastu uczniów, trójka najlepszych zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych.

🙂 Dnia 9 grudnia w ZSE-H w Kołobrzegu odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie „Trójki”. Drużyna uczniów klasy VI a : Kamil Wilk, Adrian Biernat i Anna Klimowicz zdobyła I miejsce. Chłopcy uzyskali również nagrody indywidualne: Kamil za I miejsce, a Adrian za II miejsce. Gratulujemy uczniom sukcesu i dziękujemy, bo to najtrudniejsza pod względem wymagań olimpiada z wiedzy o zdrowiu organizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

🙂 Dnia 09.12.2015r. w Gimnazjum nr 1 odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięły w nim udział uczennice klasy VI C: Hanna Pienierska i Martyna Zalewska. Miło nam poinformować, że Hania Pienierska zajęła III miejsce.

🙂 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Jak co roku  OR PCK w Kołobrzegu wraz z Wydziałem Spraw Społecznych zorganizował Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów szkół powiatu kołobrzeskiego. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Anna Hrycyk, Anna Klimowicz i Kamil Wilk zajęli drużynowo II miejsce, a Kamil zdobył dodatkowo indywidualnie II miejsce.  Nagrody i upominki dla uczestników ufundował Prezydent Kołobrzegu.

🙂 Julia Mielczarek i Izabella Gończar zdobyły I miejsce w III Powiatowym konkursie czytelniczym dla uczniów klas III „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”. Uczennice były doskonale przygotowane, dzięki czemu pokonały pozostałe drużyny z kołobrzeskich szkół. Dziewczynki świetnie poradziły sobie z testem ze znajomości życia i twórczości Juliana Tuwima, poprawianiem błędnych tytułów wierszy, rozpoznawaniem cytatów, szyfrowanką, puzzlami oraz krzyżówką.

🙂 1 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Społecznych im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla szkół podstawowych. W zmaganiach brały udział trzyosobowe drużyny z kołobrzeskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z matematyką i przyrodą. Reprezentacja „Trójki” w składzie: Vanessa Soćko i Adrian Biernat kl. VIa oraz Nina Tserennadmid kl. VIc zajęła I miejsce.

🙂 Dnia 30 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu odbył sięMiędzyszkolny Turniej „Omnibus 2015” dla uczniów klas trzecich.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań otaczającym światem, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, bogacenia słownika uczniów, zainteresowanie literaturą popularnonaukową

Naszą szkołę reprezentowali: – Bart Grabizna – kl.IIIa, – Daria Żmuda – kl.IIId. Bart Grabizna został finalistą tego konkursu, zajmując II miejsce.

🙂 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny, w którym uczniowie klas trzecich konkurowali o miano najlepszego matematyka w powiecie kołobrzeskim. Podczas pięciu konkurencji uczestnicy rozwiązywali matematyczne łamigłówki.

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Szymański i Mikołaj Stępień.

Uczeń naszej szkoły – Patryk Szymański zajął II miejsce.

🙂 25 listopada odbyły się Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w unihokeju chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Skład reprezentacji: Paweł Jardzioch, Jakub Grzebielucha, Maciej Kusio, Bruce Wajda, Michał Budzyński, Jan Gaca, Michał Marzec, Xavier Niżnik, Krzysztof Sordyl.

🙂 05 listopada drużyna reprezentująca klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu wyłoniona w szkolnych eliminacjach w składzie:Marcin Małota z klasy IIa, Maja Witkowska z klasy IIc oraz Mateusz Kurażyński osiągnęła ogromny sukces zajmując I miejsce w  III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce pt. „Polska moja Ojczyzna” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II.

🙂 W piątek, 6 listopada br., odbyła się X Edycja Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny”, organizowanego przez Klub Wojskowy w Kołobrzegu. Celem dorocznego konkursu jest rozwijanie i kształtowanie postaw patriotycznych, jak również, rozpowszechniania wśród dzieci i młodzieży piękna polskich strof o ojczyźnie autorstwa najwybitniejszych poetów polskich i rozwijania talentów recytatorskich. Naszą szkołę, w kategorii: szkoła podstawowa – klasy V-VI, reprezentowały dwie uczennice z klasy V d.

🙂 W konkursie fotograficznym ogłoszonym w sierpniu br. przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie pn. „Bioróżnorodność wokół nas” organizowanym w ramach projektu pn.: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”Kamil Wilk uczeń VI a za zdjęcie „Kaczy chód” otrzymał wyróżnienie (w kategorii wiekowej kl. IV-VI) od komisji konkursowej składającej się z osób na co dzień zajmujących się fotografią profesjonalną.

🙂 W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs na dynie Halloween’ową. Uczniowie bardzo chętnie przynosili różnorodnie powycinane dynie. Stół z dniami można było oglądać przez cały tydzień albowiem stał on na środku szkolnego holu. 31 października komisja wyróżniła 3 dynie: Miłosz Sobociński – 4a Mikołaj Stępień – 3d Laura Sieniawska – 1f.

🙂 24 października uczennice naszej szkoły uczestniczyły w X Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej zorganizowanym przez Centrum Kultury w Koszalinie. W kategorii kl. I-III wzięło udział 44 uczniów m.in. z Kołobrzegu, Słupska, Białogardu, Krzyża. Turniej zakończył się wielkim sukcesem naszych uczennic: wyróżnienie otrzymała Weronika Mioduszewska z kl. 2d, II miejsce Jagoda Stępień z kl 2d oraz jedno z I – szych Michalina Abram z kl. 2e. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

🙂 Sukcesem dla naszych uczniów zakończył się XVII Memoriał Michała Barty. Marcin Lorenc – I miejsce w biegu na 60 metrów, I miejsce w skoku w dal. Anna Hrycyk – I miejsce w biegu na 60 metrów, I miejsce 600 metrów, I miejsce w skoku w dal. Zuzanna Lewandowska – II miejsce w biegu na 60 metrów. Jan Gaca – III miejsce w skoku w dal.

🙂 1 października 2015 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 19 uczniów klas VI. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Gos z kl.VI c, Soćko Vanessa z kl. VI a, Tserennadmid Nina z kl. VI c, Wilk Kamil z kl. VI a.

🙂 30 września 2015 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas VI. Laureatami konkursu zostali : Wilk Kamil z kl. VI a Soćko Vanessa z kl. VI a Zalewska Martyna z kl. VI c Pletty Malkolm z kl. VI a.

🙂 Dnia 29 września 2015 r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas V-VI. Laureatami konkursu zostali: Tomasz Foryś kl. V b, Vanessa Soćko kl. VI a Nina Tserennadmid kl. VI c Kamil Wilk kl. VI a.

🙂 24 września 2015r. odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju „Orlika” – chłopcy rocznik 2004-2005. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Stachacz, Paweł Jardzioch, Jan Jakubowski, Marcel Błażejewski, Mateusz Timler, Kacper Pietraszko, Marcel Pietraszko, Jakub Grzebielucha, Wojciech Borowski zajęła III miejsce.

🙂 22 września 2015r. odbył się Memoriał Michała Barty – zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki. Uczennica klasy VI a Anna Hrycyk wygrała bieg na 600 m. w czwartym kolejnym roku w tych zawodach.

🙂 Miło nam poinformować, że drużyna chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju „Orlika” –  rocznik 2004-2005. Skład zespołu: Kacper Stachacz, Paweł Jardzioch, Jan Jakubowski, Marcel Błażejewski, Mateusz Timler, Kacper Pietraszko, Marcel Pietraszko, Michał Marzec, Wojciech Borowski.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

🙂 Dnia 11.06.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Kołobrzegu odbyły się III Powiatowe Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: klas I – II oraz klas III – VI.

”Trójkę”  reprezentowali: Aleksandra Ciszewska z kl. IIa i Michał Ciszewski z kl. IIIc.

🙂 Trzyosobowa drużyna trzecioklasistów: Paweł Kossowski z kl.III a, Jakub Grzebielucha z kl. III b i Natalia Skawska z klasy III c, zajęli II miejsce w V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O MORZU “MORZE, NASZE MORZE”. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą o tematyce morskiej, ułożyć puzzle z żaglowcem, wspólnie z opiekunem zaśpiewać szanty. Konkurencje wiedzowe przeplatane były zmaganiami sportowymi: toczenie piłki „wiosłem”, wrzucanie „rybek do beczki”, przejście przez tunel „z sieci”.

🙂 Mamy zaszczyt ogłosić, że Anna Marzec z kl. VI c otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do patrona mojej szkoły”. Ania pokonała liczną konkurencję, wykazując znajomość poprawnej polszczyzny, zasad redagowania listu i historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu.

🙂 29 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas II-III szkół podstawowych Smart Kids. Konkurs został objęty patronatem przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie panią Marię Borecką, Prezydenta Miasta Kołobrzeg pana Janusza Gromka oraz Wydawnictwo Oxford University Press. Do potyczek językowych stanęło 34 uczniów z 10 szkół powiatu kołobrzeskiego. Naszymi gośćmi były następujące szkoły: SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9, SP “Morska Kraina”, SP  w Rymaniu, SP w Dźwirzynie, SP we Wrzosowie, SP w Ustroniu Morskim oraz SP w Gościnie.
Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i  doskonale poradzili sobie z zadaniami. Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce Jan Mężyński SP nr 3;
II miejsce Laura Maryszewska SP Dźwirzyno;
III miejsce ex eaquo Maksymilian Woźniak i Wiktor Ziegler SP Morska Kraina.

🙂 Dnia 21 maja na Stadionie Lekkoatletycznym w Kołobrzegu, odbył się powiatowy IMS w drużynowy czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców. Obie drużyny spisały się znakomicie zajmując I miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Oto skład zwycięskich drużyn:
Drużyna dziewcząt: Anna Hrycyk,  Anna Gutkowska, Oliwia Michalak, Aleksandra Kawa, Iga Wawrzyszko, Natalia Gładysz.

Drużyna chłopców: Humeniuk Dominik, Wieczorek Filip, Grymbski Karol, Aleksiuk Kacper, Budzelewski Tomasz, Hały Dorian.

🙂 Dnia 21 maja na Stadionie Lekkoatletycznym w Kołobrzegu, odbył się powiatowy IMS w indywidualnym trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców. Zdecydowanie wśród dziewcząt najlepsza okazała się Anna Hrycyk, która awansowała do finału wojewódzkiego.

🙂 Dnia 18 maja 2015 r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się XV POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY – „KOŁOBRZEG – MOJA MAŁA OJCZYZNA”, którego hasłem przewodnim były „Walki o Kołobrzeg i Zaślubiny z Morzem – marzec 1945”. Uczennice naszej szkoły Barbara Foryś i Zuzanna Krupop zajęły I miejsce. Basia Foryś, za wspaniałą znajomość historii walk o Kołobrzeg i zaślubin z morzem, otrzymała również nagrodę indywidualną.

🙂 14 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą „Podróż po Europie”.

Uczniowie klasy VI B: Przemysław Frankiewicz, Adrianna Leszmann i Maria Wardak, którzy reprezentowali naszą szkołę, zdobyli I miejsce i bardzo atrakcyjne nagrody.

🙂 14 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 6 w Szczecinie  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Elka Kropelka w Akademii Zrównoważonego Rozwoju” zorganizowanego w ramach Kampanii  Edukacyjnej  na terenie woj. Zachodniopomorskiego, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wśród 105 nadesłanych prac uczeń klasy V A Kamil Wilk  zdobył I miejsce.

🙂 W dniu 12 maja br. odbyły się biegi rozstawne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety- sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Hrycyk Anna, Michalak Oliwia, Wawrzyszko Iga, Gutkowska Anna oraz sztafeta 4×100m chłopców w składzie: Dominik Humeniuk, Dorian Hały, Karol Grymbski i Budzelewski Tomasz. Obie drużyny sztafet zajęły 2 miejsce.

🙂 7 maja 2015 r. w Internacie Zespołu Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Celem olimpiady zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu jest wzbogacenie wiedzy na temat krwi i jej roli w życiu człowieka oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Drużyna naszej szkoły: Przemysław Frankiewicz kl. VI B, Maciej Makszewski kl. VI B i Kamil Wilk kl. V A zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz I miejsce w dodatkowej konkurencji “Bieg po krwinkę”. W indywidualnym teście wiedzy Kamil Wilk zdobył I miejsce, a Przemysław Frankiewicz II miejsce.

🙂 Dnia 29.04.2015 r. troje uczniów naszej szkoły brało udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. „Wielki Polak w umysłach dzieci”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Kołobrzegu. Ogólna klasyfikacja: II miejsce – Mateusz Łuczak z klasy VI D, IV miejsce – Oliwia Michalak z klasy VI D, V miejsce – Alicja Schapons z klasy VI B.

🙂 Dnia 16 kwietnia 2015 r. w Koszalinie odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy”. Jego celem było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym, kulturalnym państwa i narodu polskiego. Uczniowie naszej szkoły Paweł Dzwonek i Jan Gałązka, wykazując się ogromną wiedzą, uzyskali tytuł laureata.

🙂 W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W I etapie (testy) Laura Wiśniewska (VIc) zajęła 8 miejsce, Mateusz Łuczak (VId) – 29, Kamil Wilk (Va) – 37, Malkolm Pletty (Va) – 83,
dzięki czemu awansowali do dalszej części rozgrywek.

W drugim etapie równocześnie z około dwustoma najlepszymi uczniami z Polski rywalizowali w rozwiązywaniu zadań praktycznych (Word, Excel, PowerPoint, Paint i Scratch). Ostatecznie Laura Wiśniewska była 18, Mateusz Łuczak 33, Kamil Wilk 35 i Malkolm Pletty 59 (w województwie zachodniopolskim są to odpowiednio 2,5,6 i 8 miejsce). W rankingu szkół uplasowaliśmy się na 9 miejscu (pierwsze w województwie).

🙂 Olga Jagiełłowicz  z kl.VId została laureatką VII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego “Vocabulary Master”. Po zaciętej walce Olga zajęła wysokie  II miejsce. Uczniowie z kołobrzeskich szkół podstawowych wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu gramatyki i leksyki  j. angielskiego, a także  znajomością kultury i zwyczajów panujących w krajach  anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowały również  Natalia Ziomko z kl.VIb oraz Maria Wardak z kl.VIb. Wszystkie dziewczęta były bardo dobrze przygotowane i wspaniale sobie poradziły z zadaniami konkursowymi.  Gratulujemy.

🙂 Zdobyliśmy I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych English Race. Szkołę Podstawowa nr 3 reprezentowali: Kamil Wilk z kl.Va, Jagiełłowicz Olga z kl.VId oraz Natalia Ziomko z kl.VIb.

🙂 W I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas 4-6 „English is easy” wzięło udział 34 uczniów powiatu kołobrzeskiego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic – wszystkie znalazły się w ścisłej czołówce konkursu: I miejsce Maria Wardak kl. VI b,  III miejsce Natalia Ziomko kl. VI b, IV miejsce Olga Jagiełłowicz kl. VI d, V miejsce Barbara Foryś kl. VI d, VI miejsce Katarzyna Gallon kl. VI c. Serdecznie dziewczynom gratulujemy!

🙂 W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Kołobrzegu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w dyscyplinie minipiłka nożna. W mistrzostwach wzięli udział reprezentanci naszej szkoły w składzie: Maciej Makszewski, Tomasz Budzelewski, Kacper Milczarek, Michał Budzyński, Dorian Hały, Kacper Aleksiuk, Kacper Stachacz, Paweł Jardzioch, Jan Jakubowski, Marcin Arciszewski. Chłopcy w ostatecznej klasyfikacji zdobyli III miejsce. Brawo!

🙂 28 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Informatyczny “Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W zmaganiach informatycznych brały udział dwuosobowe drużyny z kołobrzeskich podstawówek (Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z informatyką. I miejsce zdobyła Zuzanna Korotkin ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce przypadło uczniowi naszej szkoły Pawłowi Kossowskiemu, a III miejsce zajął Paweł Herc ze Szkoły Podstawowej nr 4.

🙂 24 kwietnia 2015r. w Regionalnym Centrum Kultury, odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich. Wzięli w nim udział uczniowie z koła teatralnego klasy III a, prowadzonego przez p. Elżbietę Pawelską. Wystąpili na małej scenie RCK  w przedstawieniu  “Bal w pokoiku lal”, na podstawie scenariusza Zofii Wójcik. Po wystąpieniu wszystkich zgłoszonych zespołów ogłoszono wyniki.

🙂 Dnia 20 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbył się XVII Regionalny Konkurs Mitologiczny „W świecie starożytnych Greków i Rzymian”. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali uczniowie klas IV i V: Jakub Szumotalski i Kamil Wilk, którzy zajęli II miejsce.

🙂 16 kwietnia  2015 roku dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 Aleksandra Kawa i Weronika Solnica brały udział w finale ogólnopolskiego  konkursu „Liga Matematyczna” im.  Zdzisława Matuskiego organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

🙂 W dniu 16.04.2015 r. w Zespole Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbył się VII Konkurs Recytatorski „Mała Herbertiada”. „Trójkę” reprezentowali: Tomasz Budzelewski z kl. VI d, Barbara Foryś z kl. VI d oraz Katarzyna Gallon z kl. VI c. „Pudełko zwane wyobraźnią”, „Pan od przyrody” czy „Domysły na temat Barabasza” to utwory wybrane przez uczniów naszej szkoły. Istotny jest fakt, że tak młodzi ludzie postanowili samodzielnie wybrać sobie repertuar i przy pomocy nauczyciela polonisty dołożyli wszelkich starań, aby przekazać te teksty z właściwą im interpretacją. Decyzją komisji konkursowej wyróżnienia za poprawną deklamację, trafność doboru tekstów, kulturę słowa oraz wyraz artystyczny otrzymały: Barbara Foryś z kl. VI d oraz Katarzyna Gallon z kl. VI c.

🙂 W Gryfinie 14 kwietnia odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Anna Hrycyk, która zajęła bardzo wysokie V miejsce (na 71 startujących dziewcząt ) oraz Dominik Humeniuk 48 miejsce na 61 startujących.

🙂 W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego “Vocabulary Master” Szkołę Podstawową nr 3 będą reprezentowały uczennice, które na etapie szkolnym zdobyły największą ilość punktów:
1. Maria Wardak z klasy VI b, 58 p\70 p
2. Olga Jagiełłowicz z klasy VI d, 56.5 p\70 p
2. Natalia Ziomko z klasy VI b, 56.5 p\70 p

🙂 Podczas apelu wychowawczego w Szkole Podstawowej nr 3, zostały rozdane nagrody i dyplomy uczestnikom szkolnego konkursu języka angielskiego “Patrons and Symbols”.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie musieli wykazać się ogólną wiedzą o krajach należących do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz znajomością tradycji związanych z obchodami świąt ich patronów.
A oto laureaci konkursu: I miejsce – Kamil Wilk z klasy V a, II miejsce – Zuzanna Krupop z klasy VI a, III miejsce – Paweł Dzwonek z klasy VI a.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !

🙂 W związku z podsumowaniem osiągnięć uczniów w I semestrze – dnia 20.02.2014r.odbyło się uroczyste zakończenie szkolnego DNIA PANI ORTOGRAFII pod hasłem ,,Podróże kształcą”. MISTRZOWIE ORTOGRAFII z klas II – VI przyjęli gratulacje oraz dyplomy i nagrody książkowe. Już niedługo będą reprezentować szkołę w kolejnych etapach zmagań z pisownią języka polskiego: w Powiatowym Ortograficznym Turnieju Szkół Podstawowych, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu (uczniowie klas IV – VI) oraz w Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu (uczniowie klas II – III).

Szkolni MISTRZOWIE ORTOGRAFII: Daria Majewska – kl. IV d, Tomasz Foryś – kl. IV b, Zuzanna Bednarz – kl. V b, Jakub Świtoń – kl. V a, Barbara Foryś – kl. VI d, Jan Gałązka – kl. VI c

 

🙂 W piątek 27 lutego, na apelu wychowawczym, zostały wręczone nagrody za udział w szkolnym konkursie “Wiedzy o sporcie”. Konkurs ten rozstrzygnięty został 16 stycznia br., a pierwsze miejsce ex aequo zajęła klasa IV A w składzie: Jan Jakubowski, Paweł Jardzioch, Marcel Błażejewski i V A w składzie: Anna Hrycyk, Kamil Wilk, Adrian Biernat, a trzecie miejsce wywalczyła klasa V C w składzie: Oliwia Szczygielska, Maciej Kusio i Michał Budzyński.

🙂 24 lutego, po raz kolejny, odbył się Szkolny Konkurs o Prawach Dziecka pod patronatem Szkolnego Koła Przyjaciół Dzieci. Zawodnicy musieli wykazać się sporą wiedzą na temat praw dziecka, oceniana była również sprawność fizyczna uczniów, wyobraźnia i wrażliwość artystyczna oraz zapał i zaangażowanie klasy w dopingowaniu swojej drużyny. Wszystkie kasy III przygotowały specjalne programy, które zaprezentowały przed jury – były tańce, plakaty,  barwne pompony, skandowanie haseł a nawet piękna gra na akordeonie w wykonaniu ucznia klasy III b Janka Mężyńskiego.

Najlepszą spośród klas trzecich w Szkolnym Konkursie o Prawach Dziecka okazała się klasa III b. Kolejne lokaty zajęły klasy III a i III c.

🙂 Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie „Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego” organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Konkurs kierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Składa się on z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału. Eliminacje trwały od  października do grudnia i polegały na samodzielnym rozwiązaniu trzech serii zadań. Dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Kawa i Weronika Solnica z klasy VI b zakwalifikowały się do półfinału tego konkursu, który odbędzie się 2 marca 2015r. w Słupsku.

🙂 Miło nam poinformować, że drużyna chłopców naszej szkoły zdobyła V miejsce w zawodach regionu B Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015 w tenisie stołowym w kategorii chłopców.

🙂 Dnia 11 lutego 2015 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej – mini piłka ręczna chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny: Mateusz Łata, Maciej Makszewski, Bartosz Zagozdon, Przemysław Frankiewicz, Karol Kęsikowski, Kacper Milczarek, Michał Budzyński, Dominik Humeniuk, Filip Wieczorek, Dorian Hały.

Natomiast w drużynowym tenisie stołowym chłopców, nasza drużyna w składzie Mateusz Łata i Maciej Makszewski zdobyła V miejsce.

🙂 Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Konopacka z kl. II d w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. “Anioły w bieli” zajęła III miejsce. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Adam Wychowałek z kl. I a, natomiast dyplom za udział Szymon Malesza z kl. I a, Aleksandra Świtoń kl. II c, Anna Marzec kl. VI c i Amelia Tocicka kl. II d.

🙂 15 stycznia 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Rywalizacja była zacięta w konkursie wzięło udział siedem zespołów. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Jan Jakubowski, Paweł Jardzioch, Marcel Błażejewski, Anna Hrycyk, Adrian Biernat i Kamil Wilk.

🙂 12 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Turniej “Bezpieczny uczeń” dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Udział w nim wzięła również nasza szkoła w składzie Adrian Biernat (Va), Aleksandra Kawa (VIb) i Laura Wiśniewska (VIC). Uczniowie drużynowo rozwiązywali test z bezpieczeństwa, rozpoznawali znaki drogowe, wskazywali obowiązkowe wyposażenie roweru i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Z dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła największą liczbę punktów i tym samym zajęła zasłużone pierwsze miejsce.

🙂 16 grudnia 2014r w Szkole Podstawowej nr 6, odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach dziewczęta wywalczyły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Gutkowska Anna, Czopek Oliwia, Kawa Aleksandra, Zielonka Kinga, Dobrowolska Marcela, Shapons Alicja, Galant Wiktoria, Jagiełłowicz Olga i Zemanek Weronika

🙂 Corocznie w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Chrobrego w Kołobrzegu odbywa się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. W dniu 16 grudnia br. naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VI d: Barbara Foryś oraz Aleksandra Wysocka. Dziewczynki zmierzyły się z liczną konkurencją. Komisja Konkursowa oceniała uczestników w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszej kategorii Barbara Foryś zajęła – zaszczytne – 3. miejsce.

🙂 Dnia 18.12.2014r. w Regionalnym Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród X Konkursu Poetyckiego „Stasinowe piórko”. Celem konkursu było zachęcenie uczestników do własnej twórczości poetyckiej, otwieranie na świat poprzez własne wypowiedzi, poszukiwanie w sobie, ale też  wokół nas tego, co istotne i ważne. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Hanna Pienierska (III miejsce) i Joanna Batorska (wyróżnienie) z klasy VC. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 Dnia 10 grudnia 2014r., w Gimnazjum nr 11 w Koszalinie, odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1515. Od Cedyni do Orszy.” Laureatami etapu rejonowego zostali Paweł Dzwonek, kl. VI a i Jan Gałązka, kl. VI c, którzy 9 kwietnia 2015r. będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji wojewódzkich.

🙂 W dniu 18 grudnia 2014 r. odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Tym razem ZR PCK w Kołobrzegu zaprosił uczniów do Zarządzanie Kryzysowego w Kołobrzegu przy ul. Żurawia.

Drużyna naszej szkoły: Przemysław Frankiewicz kl. VI B, Maciej Makszewski kl. VI B i Kamil Wilk kl. V A okazała się najlepsza wśród szkół podstawowych. Nagrody wręczył laureatom Zastępca Prezydenta ds. społecznych Jacek Woźniak. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.

:-)Dnia 11.12.2014r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

– drużynowy tenis stołowy chłopców, mistrzostwa powiatu. Drużyna chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny: Mateusz Łata i Maciej Makszewski.

– drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców, mistrzostwa gminy. Drużyna dziewcząt w składzie Olga Jagiełłowicz i Kinga Zielonka zajęła III miejsce, a drużyna chłopców Mateusz Łata i Maciej Makszewski I miejsce.

– szachy drużynowe, mistrzostwa województwa. Reprezentacja w składzie: Adrianna Leszmann, Tomasz Foryś, Paweł Kossowski i Olaf Kozak zajęła V miejsce.

🙂 10 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS. Reprezentant naszej szkoły Kamil Wilk z klasy V a zajął I miejsce, a Przemysław Frankiewicz z klasy VI b III miejsce. Organizatorem olimpiady był ZR PCK w Kołobrzegu, a nagrody dla uczniów ufundował Urząd Miejski w Kołobrzegu. Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów.

🙂 27 listopada 2014 r. ogłoszono wyniki etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2014/2015, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Barbara Foryś z kl. VI d, Zuzanna Krupop z kl. VI a, Kacper Maciejewski z kl. VI c Aleksandra Wysocka z kl. VI d, którzy w eliminacjach rejonowych zmagali się z testem sprawdzającym ich wiedzę i umiejętności. W tym celu udali się do Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. Ostatecznie, do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Kacper Maciejewski z kl. VI c

🙂 Dnia 25 listopada 2014r odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej mistrzostwa Kołobrzegu dziewcząt w piłkę koszykową. W rozgrywkach dziewczęta wywalczyły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Hrycyk Anna, Gutkowska Anna, Czopek Oliwia, Kawa Aleksandra, Zielonka Kinga, Gładysz Natalia, Dobrowolska Marcela, Shapons Alicja, Wawrzyszko Iga, Zemanek Weronika.

🙂 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. 16 trzecioklasistów miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Jan Mężyński został laureatem konkursu i zajął I miejsce, a Jakub Grzebielucha uplasował się na 5 pozycji.

🙂 Dnia 21 listopada 2014r odbyły się mistrzostwa Kołobrzegu dziewcząt w piłkę ręczną, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ogólnej klasyfikacji dziewczęta zdobyły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Hrycyk Anna, Gutkowska Anna, Czopek Oliwia, Kawa Aleksandra, Zielonka Kinga, Gładysz Natalia, Dobrowolska Marcela, Shapons Alicja, Solnica Weronika.

🙂 Dnia 17 listopada 2014r. odbyły się mistrzostwa powiatu chłopców w piłce ręcznej w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.
Skład drużyny: Michał Budzyński, Kacper Aleksiuk, Dominik Humeniuk, Filip Wieczorek, Mateusz Łata, Maciej Makszewski, Dorian Hały, Karol Kęsikowski, Karol Grymbski, Bartosz Zagozdon.

🙂 7 listopada 2014 r. Marysia Łobodzińska z kl. VI c i Aleksandra Wysocka z kl. VI d wzięły udział w XI Patriotycznym Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej „Odcienie Ojczyzny”. Dziewczęta zaprezentowały utwory wybitnych polskich poetów. Godnie reprezentowały naszą szkołę, wyrażając dumę narodową i postawę patriotyczną podczas deklamacji wierszy Juliana Przybosia i Tadeusza Gajcego. Decyzją jury wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wysocka z kl. VI d.

🙂 Dnia 12 listopada 2014r. odbyły się miejskie eliminacje  turnieju piłki nożnej „Tymbark” reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Skład reprezentacji: Arciszewski Marcin, Milczarek Kacper, Budzyński Michał, Kulik Karol, Kusio Maciej, Jardzioch Paweł, Jakubowski Jan, Witt Daniel, Stachacz Kacper, Timler Mateusz.

🙂 12 listopada 2014r w Drzonowie odbyły się mistrzostwa powiatu dziewcząt w unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ogólnej kwalifikacji dziewczęta zdobyły III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Hrycyk Anna, Gutkowska Anna, Czopek Oliwia, Kawa Aleksandra, Zielonka Kinga, Gładysz Natalia, Dobrowolska Marcela, Shapons Alicja.

🙂 Dnia 14 listopada 214r. odbyły się mistrzostwa powiatu chłopców w unihokeju w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły zajeła II miejsce: Michał Budzyński, Kacper Aleksiuk, Dominik Humeniuk, Filip Wieczorek, Mateusz Łata, Maciej Makszewski, Dorian Hały, Karol Kęsikowski, Karol Grymbski.

🙂 Dnia 5 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy”. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczenia sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego. Laureatami szkolnego etapu zostali Paweł Dzwonek kl. VI a i Jan Gałązka kl. VI c, którzy 10 grudnia 2014r. będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych.

🙂 30 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II Powiatowy Konkurs  Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Grzebielucha i Jan Mężyński z klasy III b. Podczas rozwiązywania wcale nie łatwych zadań chłopcy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w czytaniu ze zrozumieniem. Zadaniem uczniów było udzielenie bezbłędnych odpowiedzi na  pytania do ,przygotowanych przez organizatorów,  tekstów. Pojawiły się między innymi: program telewizyjny, rozkład jazdy autobusów oraz wiersz Juliana Tuwima pt. „Raz, dwa, trzy”. Chłopcy poradzili sobie bardzo dobrze. Jakub zdobył 16 pkt., a Jasio 19,5 pkt. Uzyskał  on najwyższy wynik i zdobył tytuł MISTRZA II POWIATOWEGO KONKURSU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM.

🙂 30 października 2014r. w Hali Milenium odbył się  międzyszkolny konkurs historyczny “Wokół Józefa Wybickiego i hymnu polskiego”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu. Celem konkursu było zarówno kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród młodzieży, jak i przybliżenie wiadomości i wzbogacenie wiedzy dotyczącej życia Józefa Wybickiego, a także historii polskiego hymnu narodowego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Barbara Foryś kl. VI d, Zuzanna Krupop kl. VI a i Jakub Krupop zajęła IV miejsce.

🙂 29 października 2014 r., o godz. 14.30, odbyły się przesłuchania do IX Patriotycznego Turnieju  Recytatorsko- Patriotycznego i Poezji Śpiewanej pt. „Odcienie Ojczyzny”. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Dwie uczennice – Maria Łobodzińska z klasy VI C oraz Aleksandra Wysocka z klasy VI D zaprezentują przygotowane przez siebie utwory na dalszym, pozaszkolnym etapie.

🙂 W sobotnie popołudnie 25.10.2014 r., Weronika Kamińska i Gracjan Kaźmierczak, oboje z klasy III a, wzięli udział w V edycji konkursu piosenki “O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. Zarówno Weronika,  piosenką “Chodźmy do parku”, jak i Gracjan, piosenką “Rodzina leśników”, wyśpiewali sobie wyróżnienia I stopnia. Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

🙂 16 października 2014r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce w w kategorii chłopców szkół podstawowych na dystansie 10x 800 metrów z czasem 31,07 minut. Skład drużyny: Aleksiuk Kacper VIB, Grymbski Karol VIA, Budzelewski Tomasz VID, Kusio Maciej VC, Humeniuk Dominik VID, Hały Dorian VID, Jakubowski Jan IVA, Maciejewski Kacper VIC, Witt Daniel VA, Wieczorek Filip VID, Borowski Wojciech IVA.

🙂 15 października 2014 roku w sali konferencyjnej Hali Milenium odbyły się uroczyste Obchody XIV Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Ważnym punktem konferencji było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Ja w sieci – moja aktywność w wirtualnym świecie”, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów z „Trójki”. Pierwsze miejsce przypadło Bartoszowi Zagozdon z VIb, a trzecie Annie Kozłowskiej z Vb. Wyróżnienie otrzymały również Aleksandra Wysocka z VId oraz w kategorii film: Hanna Pienierska i Joanna Batorska z Vc. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 Dnia 8 października 2014 r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas V-VI. Laureatami konkursu zostali: Maciej Makszewski –  kl. VI b, Przemysław Frankiewicz – kl. VI b,Weronika Solnica – kl. VI b,Kacper Maciejewski – kl. VI c

🙂 Laureatami Szkolnego Konkursu Języka Polskiego, który odbył się 9.10.2014 r.,zostali uczniowie: Barbara Foryś – klasa VIB, Zuzanna Krupop – klasa VIA, Kacper Maciejewski- klasa VIC, Aleksandra Wysocka- klasa VID. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.

🙂 Miło nam poinformować, że w gronie laureatów Konkursu “Ratusz jako zabytek i źródło inspiracji” organizowanego przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu znalazła się jedna z najmłodszych uczennic naszej szkoły Kornelia Wilczewska z kl. IIa. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 27 września 2014r. przed ratuszem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 W ramach obchodów  Europejskiego Dnia Języków Obcych reprezentacje klas piątych wzięły udział w międzyszkolnym konkursie “Wiedzy o Krajach i Językach Europy”. Uczestnicy zmagali się z zadaniami polegającymi na rozpoznawaniu języków różnych państw europejskich. Wykazali się wiedzą na temat charakterystycznych zabytków, symboli, znanych postaci oraz tańców.  Drużyna SP3 z klasy V b zajęła I miejsce : Julia Malinowska, Jakub Świtoń, Michał Matluk. Serdecznie gratulujemy!:)

🙂 26.09.2014 r. po raz 14  obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który ustanowiono w roku 2001. Jest to święto europejskiej różnorodności językowej a także okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków przez całe życie. W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych. Organizatorki konkursu – nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – nagrodziły następujące prace:

I miejsce Marlena Andziak kl. IV d, II miejsce Filip Niziuk kl. IV b, III miejsce Anna Hrycyk kl. V a, wyróżnienie – Julia Sitkiewicz kl. IV d, Julia Salicka kl. IV d

Nagrody zostaną wręczone uczniom na najbliższym apelu wychowawczym. Gratulujemy!

🙂 23 września już po raz szesnasty na boisku przy I.L.O. im. Mikołaja Kopernika odbył się memoriał lekkoatletyczny im. Michała Barty. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem rywalizowali w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych:

Anna Gutkowska – I miejsce w biegu na 60m, III miejsce w skoku w dal,III miejsce w rzucie oszczepem.

Anna Hrycyk – I miejsce w biegu na 600m, IV miejsce w skoku w dal.

Iga Wawrzyszko – II miejsce w skoku w dal, IV miejsce w biegu na 60m.

Filip Wieczorek – I miejsce w biegu na 60m, I miejsce w skoku w dal.

Za osiągnięte wyniki otrzymali wartościowe nagrody.

🙂 17 września br. uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w konkursie ”SOS dla Ziemi” podczas EKO Targów Kołobrzeg 2014, zdobywając I miejsce w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat oraz II miejsce w kategorii wiekowej od 7 do 9 lat. Przedmiotem konkursu było wykonanie etiudy teatralnej trwającej od 3 do 5 minut, której tematem przewodnim jest postawa, jaką prezentują ludzie w odniesieniu do środowiska naturalnego. Zdaniem jury „ekspresja wykonania oraz wstrząsający przekaz”, poruszające problematykę dbania o ekologię, całkowicie zostały oddane przez grupę uczniów z klasy VI c i VI d. Uczniowie, wykorzystując kompilację tekstów literackich, uzupełnionych symboliką gestów oraz scenografii, sugestywnie zaprezentowali przekaz wołania o pomoc dla Ziemi – naszej planety. Uczniowie klasy III a również wykazali się znajomością zagadnienia ochrony środowiska naturalnego. Zadanie, którego się podjęli, ujawniło ich wszechstronne zdolności aktorskie.

🙂 11 września 2014r. odbyły się miejskie eliminacje turnieju piłki nożnej „Orlik” o puchar premiera Donalda Tuska (rocznik 2003/2004). Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny: Arciszewski Marcin, Milczarek Kacper,  Budzyński Michał, Gaca Jan, Kusio Maciej, Jardzioch Paweł, Jakubowski Jan. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ROK SZKOLNY 2013/2014

🙂 Dnia 05.06.2014 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia.  Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: klas I – II oraz klas III – VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał  Ciszewski z klasy II C i Maciej  Makszewski z klasy V B. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wspaniałą, biegłą znajomością tabliczki mnożenia ale również koncentracją uwagi, bystrością, refleksem i szybkością zapisu wyników. Wśród 17 uczestników powiatu kołobrzeskiego nasi chłopcy spisali się na medal, zajęli czołowe miejsca. Michał Ciszewski zajął w swojej kategorii  I miejsce, a Maciej Makszewski w swojej  II miejsce.

🙂 Praca Zuzanny Bednarz z klasy IVa pt.”Morska opowieść rybaka i rybaczki w Kołobrzegu”  została wyróżniona w konkursie fotograficznym ” Wokół nas – ludzie, miejsca, sytuacje…” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie pod honorowym patronatem pana Andrzeja Jakubowskiego Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

🙂 29 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole I Szkolny  Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV , V i VI „Mistrz Rachunku 2014”. Uczniowie rozwiązywali jednakowy dla danego poziomu zestaw rachunków składający się ze 100 działań matematycznych. Celem konkursu było  wyłonienie Szkolnego Mistrza Rachunków klas IV, V i VI. W konkursie wzięło udział 33 uczniów klas IV- VI. Szkolnym Mistrzem Rachunku klas czwartych został Filip Chmura z klasy IV c zdobywając 89 punktów na 100 możliwych, Szkolnym Mistrzem Rachunku klas piątych została Weronika Solnica z klasy V b zdobywając 86 punktów, a Szkolnym Mistrzem Rachunku klas szóstych zostałAdrian Kozakiewicz z klasy VI b zdobywając 69 punktów. Szkolni Mistrzowie otrzymali nagrodę książkowa i dyplom. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

🙂We wtorek 27 maja odbył się Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i Jego Patronach Patrons and Symbols. Test konkursowy zawierał pytania dotyczące m.in. stolic, znanych miejsc oraz patronów. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Laureatami zostali:

Zuzanna Krupop (V a) – I miejsce

Olga Jagiełłowicz (V d) – II miejsce

Paweł Dzwonek (V a) – III miejsce

🙂 Dnia 28 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Morzu “Morze, nasze morze”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliver Albiński z klasy  III A, Kryspin Pawlak z klasy  III B, Roksana Świderek z klasy  III C i Piotr Fredyk z klasy  III D. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą  o morzu oraz umiejętnościami i piosenkami żeglarskimi. Drużynowo nasza szkoła zajęła  III miejsce.

🙂 Z okazji X-lecia Przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 18 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Plastycznym „MAM JUŻ 10 LAT – POLSKA W UE” zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej oraz Urząd Miasta Kołobrzeg.
Wyróżnieni zostali:
1. Milena Paszula kl. VI b
2. Wiktoria Szmidt kl. V a
3. Luiza Plak kl. VI b

🙂23 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Koszalinie odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Europa naszym wspólnym domem”, który adresowany był do dzieci 5-6-letnich oraz uczniów klas I-III ze szkół podstawowych.

Na konkurs wpłynęło 439 prac, z czego 172 zostały wyróżnione. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów z „Trójki”.

Jan Jakubowski z klasy IIIa zajął II miejsce w kategorii  prac 10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ.

Mariusz Siewiera z klasy Ia uplasował się na III miejscu w kategorii PRZEWODNIK PO WYBRANYM KRAJU EUROPY.

Oliwia Kowal z klasy I b otrzymała  wyróżnienie za wykonanie plakatu w kategorii 10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ.
Gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom.

🙂 Dnia 24 maja 2014 odbyła się impreza sportowa pod hasłem POLSKA BIEGA. Uczennica naszej szkoły Ania Hrycyk w kategorii szkół podstawowych zajęła I miejsce. Gratulujemy.

🙂 Dwójka naszych uczniów Jagoda Stormann i Szymon Szczubkowski, oboje z klasy VI a, zostali laureatami X Powiatowego  Konkursu Języka Angielskiego ” English Race”, który odbył się 28 kwietnia. Uczniowie musieli rozwiązać test konkursowy sprawdzający znajomość angielskiej gramatyki, słownictwa, elementów geografii oraz realiów kulturowych krajów anglojęzycznych, a także sprawność rozumienia czytanego tekstu. Poziom wiedzy uczestników był wysoki i tak wyrównany, że potrzebna była dogrywka. Jagoda i Szymon, którzy po części głównej konkursu zajmowali I i II miejsce ex aequo z uczniami z innej szkoły, ostatecznie po dogrywce zdobyli: Jagoda Stormann miejsce II, Szymon Szczubkowski miejsce III w powiecie kołobrzeskim:)

🙂 Dnia 29.04.2014r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs o Prawach Dziecka. W konkurencjach sportowych i umysłowych wzięli udział reprezentanci trzecioklasistów z pięciu kołobrzeskich podstawówek: nr 3, 4, 5, 9 i Morskiej Krainy.

W trakcie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące praw dziecka. Musieli wykazać się również umiejętnością rozpoznawania godzin na zegarach, czytania ze zrozumieniem, układali puzzle oraz wiązali buty. Brali udział w konkurencjach sportowych. Sprzęt wykorzystany w trakcie konkurencji sportowych pozyskany jest ze środków Miasta Gminy Kołobrzeg z projektu “Szkoła w Ruchu 2014r”.

I miejsce zdobyła nasza reprezentacja w składzie:

 • Krzyś Sordyl kl IIId
 • Michał Weremko kl IIIc
 • Paweł Jardzioch kl IIIa
 • Asia Salwiczek kl IIIa
 • Wiktoria Piotrowska kl IIIa
 • Jaś Jakubowski kl IIIa
 • Oliwier Albiński kl IIIa

II miejsce -Morska Kraina

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

🙂 25 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: V b – Alicja Schapons, VI a – Monika Wziątek i Michał Szewczyk. Uczennica naszej szkoły Monika Wziątek zajęła III miejsce.

🙂 16 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Informatyczny “Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W zmaganiach informatycznych brały udział dwuosobowe drużyny z kołobrzeskich podstawówek (Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5, 8 i “Morska Kraina”). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z informatyką. I miejsce zdobył Mateusz Ciesielski ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 8, a III miejsce zajęła Oliwia Nagalska uczennica naszej szkoły.

🙂Na hali OPP przy ul. Mazowieckiej 1 odbył się turniej siatkówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1. Naszą szkołę reprezentowała klasa VIb (pozostałe klasy szóste w tym czasie były na wycieczce) oraz trzy osoby z klasy Vd i jedna z klasy Vb. W ogólnej klasyfikacji, biorąc pod uwagę mecze dziewcząt i chłopców, zajęliśmy VI miejsce.

🙂 W dniu 4 kwietnia 2014r. w Ustroniu Morskim odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w ramach JMS. Nasza szkołę reprezentowali: Anna Hrycyk kl. IV a – I miejsce, Klaudia Podwojewska kl. VId – III miejsce, Aleksandra Wilczyńska kl. VIc – VII miejsce, Dawid Kurzawa kl. VIa – VII miejsce. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskały dwie uczennice: Ania Hrycyk i Klaudia Podwojewska. Finał Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych odbył się 8 kwietnia  w Policach. startowało około 90 dziewcząt. Ania Hrycyk, po upadku zajęła 23 miejsce  w województwie, Klaudia Podwojewska uplasowała się na 77 pozycji.

🙂 Dnia 10.04.2014r. odbyły się eliminacje wojewódzkie XIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku.
Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wieczorek Filip, Humeniuk Dominik, Budzelewski Tomasz, Hały Dorian, Aleksiuk Kacper, Zieliński Jakub, która zajęła IV miejsce, a Filip Wieczorek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

🙂 21 marca 2014 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Szczecinie, odbył się Finał III Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Michał Szewczyk (VIa) i Filip Chmura (IVc).

🙂 W dniu 11 kwietnia 2014 roku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski “Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Organizatorem było Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu. Naszą szkołę w kategorii “ptaszęta” reprezentowały uczennice: Wiktoria Papińska z klasy II a i Oliwia Kowal z klasy I b. Obie dziewczynki zostały wyróżnione.

🙂 W dniu 04.04.2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Zwycięży uśmiech”. Naszą szkołę dzielnie reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Oliwia Czopek, Barbara Foryś i Olga Jagiełłowicz, które zajęły III miejsce.

🙂 Dnia 4 kwietnia 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu odbył się II integracyjny turniej piłki nożnej chłopców o puchar prezydenta miasta Kołobrzeg.Drużyna naszej szkoły w składzie: D. Humeniuk, J. Zieliński, K. Aleksiuk, M. Zaniewicz, T. Budzelewski, D. Hały, M. Budzyński, T. Żywulski, M. Makszewski zajęła I miejsce. Natomiast M. Budzyński –zdobył nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju.

🙂 W dniu 3 kwietnia 2014r. odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich kołobrzeskich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Naszą szkołę reprezentowali Mistrzowie Ortografii klas trzecich: Daria Majewska z klasy III d oraz Tomasz Foryś z klasy III b, który zajął II miejsce w tym konkursie.

🙂 Dnia 21 marca 2014r. odbyło się oficjalne podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” zorganizowanego w ramach 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Spośród 556 prac nadesłanych na konkurs z całego województwa zachodniopomorskiego uczeń naszej szkoły, Jakub Paradowski z klasy II b otrzymał wyróżnienie w kategorii dzieci 8-12 lat.

🙂 Miło nam poinformować, że uczeń naszej „Trójki” z klasy II b Jan Mężyński otrzymał wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim o „Laur Słupskich Kotwic” za artykuł pt. „O pracy ratownika, czyli o bezpieczeństwie na plaży”, w którym poruszył temat bezpieczeństwa ludzi wypoczywających na nadmorskich plażach. Przeprowadził on wywiad z panem Leszkiem Pytlem, kierownikiem plaży w gminie Mielno

🙂 28 marca 2014 r.  odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Vocabulary Master”. Uczeń naszej szkoły Aleksander Woźniak z klasy VI d doskonale się spisał i zajął II miejsce.

🙂 W dniach 28 marca i 29 marca 2014r. odbył się V Powiatowy Maraton Artystyczny. Organizatorem imprezy było ognisko pracy pozaszkolnej w Kołobrzegu. W wyniku poszczególnych konkursów nasi uczniowie zajęli:

-Konkurs Małych Form Teatralnych – laureatem zostało koło teatralne klas I-III , SP nr 3,
-Konkurs Piosenki – wyróżnienie I stopnia Nikola Michalczyk klasa III c, SP nr 3, wyróżnienie II stopnia Nikola Duńczak k.III c, SP nr 3,
-Konkurs Recytatorski – wyróżnienie Oliwia Kowal kl. Ib, SP nr 3,
-Konkurs Taneczny – II miejsce kl. IIIc, SP nr 3,
Konkurs plastyczny – wyróżnienie Jakub Herbowski kl. IIIc, SP nr 3, wyróżnienie Michał Weremko kl. IIIc, SP nr 3.

🙂 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “Anglomaniak 2014″.
Laureaci naszej szkoły:
II miejsce Aleksander Wożniak kl. VId 71/94 (ilość zdobytych punktów/ilość możliwych punktów do zdobycia)
III miejsce Jagoda Stormann kl. VIa 69/94
III miejsce Szymon Szczubkowski kl. VIa 69/94
Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego “Mein Hobby ist Deutsch”.
Laureat naszej szkoły:
III miejsce Michał Szewczyk kl. VIa 39/42

🙂 Dnia 20 marca 2014r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt na szczeblu miejskim. Reprezentacja naszej szkoły zajęła zespołowo I miejsce.

Indywidualnie: I miejsce – Anna Hrycyk, III miejsce – Klaudia Podwojewska

🙂 Dnia 08 marca 2014r. w Policach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Uczennica naszej szkoły Anna Hrycyk zajęła II miejsce. Gratulujemy.

🙂 Dnia 13 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski “Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział 19 osób, każda zaprezentowała jeden utwór. Była to prawdziwa uczta dla ducha i piękne obcowanie z poezją. Laureatami, w kategorii “ptaszęta”,zostali : Wiktoria Papińska – kl. II a i Oliwia Kowal – kl. I b. Wyżej wymienieni laureaci będą reprezentować naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wyróżnionym uczennicom życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach z poezją.

🙂 Dnia 11 marca 2014r. odbyły się eliminacje powiatowe XIV ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego “Z podwórka na stadion”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Filip Wieczorek, Dominik Humeniuk, Tomasz Budzelewski, Dorian Hały, Maciej Makszewski, Mateusz Łata, Bartosz Zagozdon, Kacper Aleksiuk, Zieliński Jakub, Maciej Kusio zajęła I miejsce. Gratulujemy!

🙂 13 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Koszalinie sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w II etapie III Konkursu Wiedzy Informatycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Filip Chmura (IVc), Kacper Ratajczyk (IVb), Mateusz Łuczak (Vb), Michał Szewczyk (VIa), Igor Arciszewski (VId) i Maksymilian Kunkel (VId) rozwiązywali test zawierający trzydzieści pytań z zakresu technologii informacyjnej. 5 marca decyzją jury wszyscy uczniowie awansowali do kolejnego etapu, który polega na przygotowaniu animacji lub gry w języku programowania Scratch do jednego z wierszy Juliana Tuwima. W tym etapie będą ich oceniać eksperci Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i kolejne sukcesy.

🙂 W styczniu 2014 roku 35 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym  Pangea. Dwoje  uczniów: Adrian Kozakiewicz z klasy VIb oraz Maciej Makszewski z klasy Vb zakwalifikowało się do II etapu konkursu, który odbędzie się 28 marca 2014r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie finałowym.

🙂 Tytuł „Omnibusa 2014” zdobyła Julia Piętka z kl IIIa, wyróżniono również dwóch uczniów Oliwię Zdrojewską z kl IIIa oraz Michała Weremko z kl IIIc.

Zwycięzcom gratulujemy!

🙂 Dnia 13.02.2014r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom szkolnego dyktanda pt. “Dzień Pani Ortografii”.

Mistrzowie ortografii to: Sebastian Karbarczyk kl. II c, Weronika Kamińska kl. IIa, Tomasz Foryś kl. IIIb, Daria Majewska kl. IIId, Martyna Zalewska kl. IVc, Nina Tserennadmid kl. IVc, Barbara Foryś kl. Vd, Laura Wiśniewska kl. Vc, Michała Szewczyk kl. VIa i Michał Wroński kl. VIb

🙂 W naszej szkole odbywają się konkursy sportowe nie tylko dla uzdolnionych ruchowo uczniów. Po apelu zorganizowanym z okazji obchodów “DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU ” rozdano dyplomy i nagrody laureatom konkursu:

*plastycznego ” Moja ulubiona dyscyplina sportów zimowych” została Wiktoria Bagińska VC
* “Wiedzy o sporcie” I miejsce Monika Wziątek VIA, II miejsce Jagoda Stormann VIA, III miejsce Filip Wieczorek VD
Zwycięzcom gratulujemy!

🙂  W lutym 2014r. w naszej szkole zorganizowano obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Laureatami Szkolnego Konkursu Plastycznego „Strażnik bezpiecznego Internetu” zostali: I miejsce: Łucja Jachimowska kl. I, II miejsce: Oliwia Lamprycht i Aleksandra Świtoń kl. Ic, III miejsce: Marlena Andziak kl. IIId. Laureatami Szkolnego Konkursu Literackiego „Bezpieczni w Sieci” zostali: I miejsce: Kacper Ratajczyk kl. IVb i II miejsce: Karolina Gromadzka kl. VI a

🙂 Uczennice klasy VI d  Emilia i Maria Kaczyńskie wraz z zespołem “Majol” z Klubu Wojskowego 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu zdobyły I miejsce na  XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Będzinie w kategorii zespołów wokalnych mieszanych. Ten największy kolędowy przegląd w Polsce – w eliminacjach w kraju i za granicą wzięło udział blisko 20 tys. osób – odbył się w dniach 16-19 stycznia 2014 w Będzinie. Przez 3 festiwalowe dni wykonano aż 340 kolęd: tradycyjnych, polskich,  zagranicznych oraz współczesnych pieśni o Bożym Narodzeniu. Wystąpiło 49 solistek i solistów, 7 duetów, 39 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, 20 chórów, 11 zespołów folklorystycznych oraz po 3 schole i tria w różnych kategoriach wiekowych.

Bardzo się cieszymy z sukcesu dziewcząt i serdecznie im gratulujemy! Brawo

🙂 17 stycznia 2014 r. odbyły się mistrzostwa regionu B szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jagoda Trzeciak i Monika Wziątek kl. VIa zajęła V miejsce.

🙂 30 grudnia 2013 r. w Trzebnicy odbył się 29 ULICZNY BIEG SYLWESTROWY – BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY. Uczennica naszej szkoły Anna Hrycyk kl. IVa zajęła I miejsce. Natomiast w V BIEGU SYLWESTROWYM KOBIET Ania zajęła IV miejsce.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wysokich osiągnięć sportowych.

🙂 Olaf Kozak uczeń naszej szkoły wygrał turniej szachowy Grand Prix Arka Medical Spa dla szkół podstawowych.

🙂 17 grudnia 2013 r. został przeprowadzony w bibliotece szkolnej konkurs z wiedzy o lekturze „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością pisarki, sprawdzenie stopnia znajomości lektury oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości. Zwycięzcami zostały uczennice: Natalia Kobylińska – I miejsce, Oliwia Nagalska – II miejsce.

🙂 Miło nam poinformować, że w gronie laureatów Konkursu Poetyckiego pt. „Stasinowe piórko”, organizowanego przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Są to: Karolina Buś oraz Hania Sotyń z klasy VI a.

🙂 Dnia 17.12.2013r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Jagoda Trzeciak i Monika Wziątek z klasy VI a, które zdobyły I miejsce. Gratulujemy.

🙂 13 grudnia w Zespole Szkół Społecznych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Reprezentanci naszej szkoły: Alicja Schapons kl. VB, Wiktoria Rakowicz kl. VID i Maria Kaczyńska kl.VID zdobyli II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Puchar i dyplom wręczył uczniom Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

🙂 3 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się gminne i powiatowe rozgrywki w mini piłkę koszykową dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt wywalczyła I miejsce w mieście awansując do powiatu, w którym zajęła II miejsce. Natomiast drużyna chłopców zajęła II miejsce w mieście. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Wziątek Monika kl. VIa, Gromadzka Karolina kl. Via, Stolica Wiktoria kl. Via, Hrycyk Anna kl. IVa, Czopek Oliwia kl. Vd, Jagiełłowicz Olga kl. Vd, Gutkowska Anna kl. Vd, Zaklika Klaudia kl. VIb, Zieleń Katarzyna kl. VIc, Blachura Julia kl. VIc, Wilczyńska Aleksandra kl. VIc. Drużyna chłopców: Humeniuk Dominik kl. Vd, Budzelewski Tomek kl. Vd, Wieczorek Filip kl. Vd, Zaniewicz Mateusz kl. VIa, Kurzawa Dawid kl. VIa, Marciniak Bartek kl. VIc, Mikołajewski Kacper kl. VIc, Kosowski Piotr kl. VIc, Szamruchiewicz Jakub kl. Vc, Makszewski Maciej kl. Vb, Zieliński Jakub kl. Vb.

🙂 W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, dnia 27 listopada 2013r. odbyły się międzyszkolne rozgrywki w mini piłkę siatkową dziewcząt, które wywalczyły II miejsce. Skład drużyny: Gromadzka Karolina kl. VIa, Sotyń Hanna kl. VIa, Piasecka Anna kl. VIa, Wziątek Monika kl. VIa, Katseli Elevtheria kl. VIc, Wilczyńska Aleksandra kl. VIc, Zieleń Katarzyna kl. VIc, Kawa Aleksandra kl. Vb, Malinowska Julia kl. IVb.

🙂 2 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS. Reprezentantki naszej szkoły: Wiktoria Rakowicz (klasa VId), Alicja Schapons i Weronika Solnica (klasa Vb) zdobyły II miejsce i Puchar Prezydenta Miasta. Organizatorem olimpiady był ZR PCK w Kołobrzegu. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

🙂 Dnia 22.11.2013r. odbył się Turniej o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Polskiej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adrianna Leszmann, Piotr Kossowski, Paweł Kossowski i Olaf Kozak zajęła VII miejsce.

🙂 Dnia 19.11.2013r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu szkół podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Borowska Natalia, Zieleń Katarzyna, Trzeciak Jagoda, Blachura Julia, Gutkowska Anna, Czopek Oliwia, Wrotkowska Marta, Gromadzka Karolina, Stolica Wiktoria, Wilczyńska Aleksandra, Wziątek Monika, Katseli Elevtheria zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

🙂 Dnia 21.11.2013r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maciej Makszewski, Kacper Aleksiuk, Jakub Zieliński, Bartosz Marciniak, Kacper Mikołajczyk, Piotr Kossowski, Kacper Kalińki, Dominik Humeniuk, Filip Wieczorek, Mateusz Zaniewicz, Dawid Kurzawa, Kacper Szczygielski zajęła IV miejsce.

🙂 8 listopada 2013 r. o godz. 10.00 w Klubie Wojskowym przy ul. Łopuskiego odbył się  VIII Patriotyczny Turniej Recytatorsko- Patriotyczny i Poezji Śpiewanej pt. „Odcienie Ojczyzny”. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów recytowali najpiękniejsze utwory poświęcone Ojczyźnie.  Podczas turnieju nie zabrakło też poezji śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Blachura i Elevtheria Katseli z klasy VI C oraz Aleksandra Walczak z klasy VD. Miło nam poinformować, że jedną z laureatek w kategorii szkół podstawowych została Elevtheria Katseli. Gratulujemy, zaś pozostałych uczniów zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach recytatorskich.

🙂 W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce “Polska moja Ojczyzna”. Konkurs był adresowany do uczniów klas II szkół podstawowych. Miał na celu rozbudzanie świadomej postawy patriotycznej wśród dzieci posiadających wiedzę na temat  tradycji własnego narodu, jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi którzy go tworzą. Wzięła w nim udział trzyosobowa drużyna z naszej szkoły, w składzie: Paweł Kossowski z klasy II a oraz Maksymilian Pawlik i Jan Mężyński – oboje z klasy II b. Chłopcy zmagając się w konkurencjach wymagających wiedzy o Polsce, jej historii, symbolach
i barwach narodowych, zabytkach, parkach narodowych, znanych i zasłużonych Polakach, wywalczyli III miejsce. Wszystkim trzem chłopcom serdecznie gratulujemy!

🙂 6 listopada uczniowie z klas III – Oliwia Zdrojewska i Tomasz Foryś wyłonieni w drodze eliminacji wzięli udział w I Powiatowym Konkursie “Czytam, wiem i rozumiem” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu. Rozwiązywali zadania związane z czytaniem ze zrozumieniem co sprawia wielu uczniom duże problemy. Znalezienie się wśród uczniów reprezentujących szkołę było dużym sukcesem dla naszych uczniów, a poza tym mieli okazję zmierzyć się z wieloma zadaniami, które wymagały uważnego czytania ze zrozumieniem. Najlepsza okazała się Oliwia Zdrojewska z klasy IIIa, która zajęła V miejsce.  Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

🙂 30 października 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje VIII Patriotycznego Turnieju  Recytatorsko- Patriotycznego i Poezji Śpiewanej pt. „Odcienie Ojczyzny”.

Dnia 8 listopada 2013r., o godz. 10.00, Elevtheria Katseli, Julia Blachura z klasy VIC oraz Aleksandra Walczak z klasy VD zaprezentują przygotowane przez siebie utwory w kołobrzeskim Klubie Wojskowym przy ul. Łopuskiego 2.

🙂 Dnia 28.10.2013r. w Drzonowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w unihokeju szkół podstawowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Jagoda Stormann, Jagoda Trzeciak, Justyna Jardzioch, Wiktoria Stolica Monika Wziątek, Aleksandra Wilczyńska, Katarzyna zieleń, Oliwia Czopek, Anna Gutkowska i Anna Hrycyk zajęła II miejsce. Drużyna chłopców w składzie : Filip Wieczorek, Dominik Humeniuk, Jakub Zieliński, Kacper Aleksiuk, Mateusz Zaniewicz, Radosław Gulbas, Piotr Eliasz, Dawid Kurzawa i Kacper Mikołajewski zajęła II miejsce.

🙂 Dnia 11 października 2013 r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas V-VI. Laureatami konkursu zostali: Adrian Kozakiewicz kl.VI b, Maciej Makszewski  kl. V b, Hubert Krawczyk kl. VI a i Julian Chomicki kl. VI a.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym, który odbędzie się 20 listopada 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu.

🙂 Dnia 10 października 2013 r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas VI. Laureatami konkursu zostali: Szymon Szczubkowski z kl. VI a, Hubert Krawczyk z kl. VI a, Michał Szewczyk z kl. VI a oraz Aleksandra Sikora z kl. VI d.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym, który odbędzie się 19 listopada 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu.

🙂 10 października 2013r. w Hali Milenium odbyło się podsumowanie realizacji zadań Samorządu Zachodniopomorskiego w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ogłoszony został Konkurs Plastyczny “Co wiesz o zdrowiu psychicznym”, którego organizatorem był Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie Wiktoria Rudnicka kl. VIc,  Monika Bartos kl. IVa i Bartosz Jasiński kl. Vd otrzymali wyróżnienia.

🙂 03 października 2013r. odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ “ORLIK” O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA. Uczniowie naszej szkoły w kategorii chłopców zajęli V miejsce. Skład reprezentacji: F. Wieczorek, D. Humeniuk, J. Zieliński, M. Łata, M. Makszewski, P. Kasprzak, K. Maciejewski, M. Kusio.

🙂 Dnia 2 października 2013r. odbyły się Powiatowe Przełajowe Biegi Sztafetowe. Drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce natomiast drużyna chłopców V miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Anna Hrycyk kl. Va, Wiktoria Stolica kl. VIa, Jagoda Trzeciak kl. VIa, Klaudia Zaklika kl. VIb, Luiza Plak kl. VIb, Ada Grzybicka kl. VIb, Weronika Hały kl. VIb, Katarzyna Zieleń kl. VIc, Klaudia Podwojska kl. VId, Emilia Kaczyńska kl. VId.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Łata kl. Vb, Radosław Gulbas kl. VIa, Mateusz Zaniewicz kl. VIa, Michał Sitański kl. VIc, Piotr Kosowski kl. VIc, Kacper Mikołajewsku kl. VIc, Igor Arciszewski kl. VId, Jakub Łowicki kl. VId, Jakub Nazarkiewicz kl. VId, Kacper Szczygielski kl. VId.

🙂 Dnia 27 września 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY.

I miejsce zajęła Joanna Salwiczek kl. IIIa, II miejsce Zuzanna Musiał kl. IIb, III miejsce Michał Weremko kl. IIIc, wyróżnienia otrzymali: Oliwia Dach kl. IIc, Urszula Stecka kl. IIId i Natalia Hoc kl. IIIa.

🙂 26  września 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Wiedzy o krajach i językach Europy”. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i wykazali się doskonałą wiedzą zajmując I, II i III miejsce:

 • I miejsce: Ania Marzec, Laura Wiśniewska, Jan Gałązka – kl. V c
 • II miejsce Hanna Hester, Wiktoria Szmidt, Paweł Dzwonek –  kl. V a

 

 • III miejsce Olga Jagiełłowicz, Mateusz Łuczak, Filip Wieczorek – kl. V d

W tym dniu rozstrzygnięty również został szkolny konkurs na „Plakat Zachęcający do Nauki Języków Obcych”:

I miejsce i główną nagrodę zdobyła praca Krystiana Wilczewskiego z kl.VI d,

– II miejsce Gabrysia Bednarska z kl. IIa.

🙂 24 września 2013r. odbył się IX MEMORIAŁ MICHAŁA BARTY – INDYWIDUALNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w wielu konkurencjach:

– w biegu na 60 metrów dziewcząt Aleksandra Wilczyńska zajęła I miejsce,

– w skoku w dal dziewcząt Aleksandra Wilczyńska zajęła II miejsce,

– w skoku w dal chłopców Radosław Gulbas zajął I miejsce,

– w rzucie oszczepem chłopców Mateusz Zaniewicz zajął III miejsce,

– w biegu na dystansie 600 metrów dziewcząt Anna Hrycyk zajęła I miejsce.

Gratulujemy sukcesów!

🙂 21 września 2013r. w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie IV turnieju „Orlika” o puchar Premiera D. Tuska (II etap). Uczniowie naszej szkoły w składzie: F. Wieczorek, D. Humeniuk, J. Zieliński, B. Zagozdon, P. Kasprzak, M. Makszewski, M. Łata, M. Kusio i K. Maciejewski zajęli zespołowo I miejsce.
Gratulujemy!

🙂 Dnia 19.09.2013r. uczniowie i tegoroczni absolwenci naszej szkoły uczestniczyli w Gali Zjazdu Szkół Herbertowskich, na której odebrali nagrody i wyróżnienia za Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Mityczni bohaterowie Zbigniewa Herberta”.

Nagrodzeni uczniowie: Julia Popławska kl Vc, II m. za pracę “Do Apollona, Michalina Radzińska, absolwentka, III m. za pracę “Stary Prometeusz”, Zuzanna Krupop kl. Va, wyróżnienie za pracę “Arachne”, Mateusz Łuczak kl. Vd, wyróżnienie za pracę “Arachne”, Robert Chełstowski, absolwent, wyróżnienie za pracę “Dedal i Ikar”.

Gratulujemy!

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

🙂 11 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu odbył się XIII Regionalny Konkurs Ortograficzny dla klas III. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Gos otrzymała wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy.skanowanie0001www

🙂 28 maja 2012r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny “Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W zmaganiach informatycznych brały udział dwuosobowe drużyny z kołobrzeskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z informatyką.

W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce – Kamila Tetera SP 4, II miejsce – Michał Matluk SP 3, III miejsce – Borys Papucewicz SP 4

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach.

🙂 24 maja 2013 roku na stadionie miejskim w Policach odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Rozstawnych (4×100m). Reprezentacja naszej szkoły w składzie Wilczyńska Aleksandra, Ostasz Veronika, Chomicz Zuzanna, Hrycyk Agnieszka z łącznym czasem 55, 85 sekund zajęła I miejsce i awansowała do finałów  krajowych. Gratulujemy  dziewczynom i trzymamy kciuki za kolejny sukces na zawodach w Łodzi 19 czerwca 2013r.

🙂 Dnia 20 maja 2013r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się XIII POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY – „KOŁOBRZEG – MOJA MAŁA OJCZYZNA” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V a- Piotr Eliasz i klasy VI a- Wiktor Eliasz, którzy zajęli IV miejsce.

🙂 Miło nam poinformować, że finalistką  ogólnopolskiego konkursu literackiego pt. „Jakie są moje korzenie?”, organizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, została Natalia Krzyczkowska z klasy VI B.

🙂 Dnia 15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego odbył się III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O MORZU „MORZE, NASZE MORZE”
Nasza drużyna w składzie: Zuzia Bednarz kl IIIa, Basia Marciniak kl IIIb, Wiktoria Kamińska kl IIIc wywalczyła III miejsce.

🙂 Reprezentacja chłopców w składzie Lendecki Radosław, Szoć Mateusz, Grzegorkiewicz Michał, Dziedziela  Kacper, pomimo niesprzyjającej nawierzchni -bieżni , wywalczyli II miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych w sztafecie szwedzkiej (bieg na 400m-300m-200m-100m). Gratulacje.

🙂 Dnia 13 maja 2013r. w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Regionu B szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Gach Piotr, Grzegorkiewicz Michał, Humeniuk Dominik, Kuchnio Jarosław, Lendecki Radosław, Lewicz Filip, Sajkowski Maciej, Wichniewicz Kacper, Wieczorek Filip, Zaniewicz Mateusz zajęła II miejsce.

🙂 Dnia 10 maja 2013r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego szkół podstawowych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Bińczyk Kornelia, Bojańczyk Weronika, Chomicz Zuzanna, Gorczyca Natalia, Gromadzka Karolina, Hrycyk Agnieszka, Stępień Weronika, Stolica Wiktoria, Skrzypiec Gabriela, Szczerba Karolina, Wilczyńska Aleksandra, Wziątek Monika zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Gach Piotr, Grzegorkiewicz Michał, Humeniuk Dominik, Kuchnio Jarosław, Lendecki Radosław, Lewicz Filip, Sajkowski Maciej, Wichniewicz Kacper, Wieczorek Filip, Zaniewicz Mateusz również zajęła I miejsce.

🙂 8 kwietnia 2013r. rozpoczął się III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych “T.I.K? – TAK!”. Udział w nim wzięło kilkanaście tysięcy osób, w tym uczniowie naszej szkoły. I etap polegał na rozwiązywaniu testu składającego się z kilkuset pytań. Mateusz Dobruk z klasy VIc zajął 38 miejsce i zakwalifikował się do kolejnego etapu, który odbył się 19 kwietnia. Mateusz zajął 40 miejsce w Polsce (piąte miejsce w województwie). Ogromny sukces informatyczny odniosła również Milena Paszula z kl. Vb, która wzięła udział w konkursie “Twoja Paczka Rządzi”. Jego organizatorem była Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z siedzibą w Grajewie. Konkurs polegał na stworzeniu projektu wybranego opakowania mleka Łaciate biorącego udział w programie Mleko z Klasą. Decyzją jury wykonała najlepsze opakowanie do mleka „Łaciate bananowe”. Mleko z wykonanym przez nią opakowaniem zostanie niedługo wyprodukowane i dostarczone do sklepów i szkół w całej Polsce. Zwycięzcom gratulujemy.

🙂 7 maja 2013r. w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się I Powiatowego Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą „Podróż po Europie”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V a: Julian Chomicki, Jagoda Trzeciak oraz Monika Wziątek. Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zajęła III miejsce.

🙂 26 kwietnia 2013r. w Kołobrzegu odbyły się MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Bińczyk Kornelia, Bojańczyk Weronika, Chomicz Zuzanna, Gorczyca Natalia, Hrycyk Agnieszka, Stępień Weronika, Szczerba Karolina, Wardak Maria i Wziątek Monika zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Gach Piotr, Grzegorkiewicz Michał, Humeniuk Dominik, Kuchnio Jarosław, Lendecki Radosław, Lewicz Filip, Sajkowski Maciej, Wichniewicz Kacper, Wieczorek Filip i Zaniewicz Mateusz również zajęła I miejsce. Gratulujemy.

🙂 Dnia 26 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Nina Tserennadmid z kl. IIIc i Kamil Wilk z kl. IIIa. Nina zajęła II miejsce, natomiast Kamil miejsce IV.

🙂 Dnia 24 kwietnia 2013r. odbyły się w naszej szkole międzyklasowe eliminacje ze znajomości tabliczki mnożenia w zakresie 30 (klasy I-II), w zakresie 100 (klasy III-VI). Wybieraliśmy mistrza szkoły w szybkim mnożeniu. Mistrzem szkoły klas I-II został Tomasz Foryś z klasy II b, a klas III-VI Paweł Pietryk z klasy VI d. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w I Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu.

🙂 Dnia 25 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych “9 th English Race”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych – Veronika Ostasz z kl. VIb, Pola Małaczewska z kl. VIa i Wiktor Eliasz z kl. VIa. Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce dla szkoły. W konkursie indywidualnym III miejsce zdobyła Pola Małaczewska, a IV miejsce Veronika Ostasz. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

🙂 Dnia 23 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Turniej „Omnibus 2013” dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Hania Pienierska kl IIIc, Dawid Marciniak kl IIIa, i Jakub Krupop kl IIIa. Hania została finalistką tego konkursu.

🙂 20 kwietnia 2013r. Liga Bałtycka Orlik 2012 przyznała Michałowi Budzyńskiemu tytuł NAJLEPSZEGO BRAMKARZA.

bramkarz

 

🙂 17 kwietnia 2013r. w Gryfinie odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
– Anna Hrycyk 60 miejsce
– Mateusz Szoć 39 miejsce

🙂 W dniach 13-14 kwietnia 2013r. w Kołobrzegu odbyły się V OTWARTE MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU W PŁYWANIU. Uczennica naszej szkoły Nina Tserennadmid z klasy III c zajęła I miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Nina zajęła również II miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, IV miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i VI miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

skanuj0005

🙂 Aleksander  Woźniak z klasy V d został zwycięzcą VI Międzyszkolnego  Konkursu Języka Angielskiego „Vocabulary Master”, który odbył się 12 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3. Doskonale wypadła również Pola Małaczewska z klasy VI a, która zajęła III miejsce oraz Robert Chełstowski z klasy VI b, miejsce V. Nasi uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat kultury i zwyczajów panujących w krajach anglojęzycznych, a także umiejętnościami językowymi. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy.

🙂 Dnia 10.04.2013r. w Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy „Echa dziecięcych lat”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych. Naszą  szkołę reprezentowały uczennice klasy Vd: Maria Kaczyńska, Jennifer Krajewska, Wiktoria Rakowicz i Klaudia Podwojewska. Wszyscy zmagali się z zadaniami dotyczącymi wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy oraz recytacją wybranego wiersza. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

🙂 10 kwietnia 2013r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
– Anna Hrycyk IV miejsce
– Mateusz Szoć IV miejsce

🙂 Dnia 05.04.2013r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu szkół podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych.

Uczniowie naszej szkoły zajęli indywidualnie następujące miejsca:

w kategorii dziewcząt: I miejsce – Z. Chomicz, II miejsce – W. Ostasz, V miejsce – A. Hrycyk

w kategorii chłopców: III miejsce – M. Szoć, VI miejsce – R. Lendecki, VIII miejsce – J. Kuchnio

W mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali również A. Hrycyk, W. Stępień, M. Grzegorkiewicz i J. Grabowski

🙂 21 marca 2013 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Szczecinie, odbył się Finał II Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Mateusz Długosz, Mateusz Dobruk i Wiktor Krzyczkowski. 11 kwietnia 2013 r. miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Decyzją jury Mateusz Długosz zajął VII miejsce. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 Dnia 11 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbył się XV Regionalny Konkurs Mitologiczny „W świecie starożytnych Greków i Rzymian”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V a: Piotr Eliasz i Szymon Szczubkowski, którzy zajęli II miejsce.

🙂 Dnia 11.04.2013r. w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się “Konkurs Pięknego Czytania”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIa: Aleksandra Grabowska i Pola Małaczewska, która zdobyła II miejsce.

🙂 Dnia 10.04.2013r. w Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Brzechwy „Echa dziecięcych lat”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych. Naszą  szkołę reprezentowały uczennice klasy Vd: Maria Kaczyńska, Jennifer Krajewska, Wiktoria Rakowicz i Klaudia Podwojewska. Wszyscy zmagali się z zadaniami dotyczącymi wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy oraz recytacją wybranego wiersza. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

🙂 Wiktor Eliasz, uczeń klasy VI a, uzyskał tytuł LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.”

🙂 23 marca 2013r. w Koszalinie odbyła się Liga Miast województwa zachodniopomorskiego w pływaniu. Uczennica naszej szkoły Nina Tserennadmid zajęła II miejsce w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i VII miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

skanuj0001skanuj0003

🙂 Dnia 22 marca 2012r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego 2013. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Radosław Lendecki kl. VIc, Szymon Giliński kl. VId i Michał Grzegorkiewicz z kl. VId. Uczniowie mieli za zadanie: rozwiązać test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, wykazać się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać tor przeszkód na rowerze. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła osiągnęła III miejsce. W kwietniu czeka drużynę jeszcze kolejny sprawdzian czyli eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Serdecznie gratulujemy!

🙂 20 marca rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą pisankę i najładniejszą kartkę wielkanocną.

Wyróżnienia w kategorii “Pisanki” otrzymali: Maria Kaczyńska i Emilia Kaczyńska kl. Vd, Michał Ciszewski kl. Ic, Łukasz Salwiczek kl. Vb, natomiast w kategorii “Kartki”: Ania Marzec kl. IVc, Jakub Paradowski kl. I b, Rafał Siarnik VId.

🙂 Dnia 13.03.2013r. drużyna uczniów klas trzecich w składzie: Anna Hrycyk kl. IIIa, Dawid Marciniak kl. IIIa, Kacper Ratajczyk kl. IIIb i Dawid Nadolski kl. IIIc zajęła III miejsce w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Sportowym “Baw się historią. Kołobrzeg – moje miasto“. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą na temat historii Kołobrzegu, a także sprawnością fizyczną.

🙂 Dnia 10 marca 2013r. w Szczecinie odbyły się MISTRZOSTWA POMORZA KYOKUSHIN KARATE Jan Gaca z klasy IIIc zajął III miejsce.

skanuj0003

🙂 25 lutego 2013 r. w Gimnazjum Nr 1 odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego “Anglomaniak 2013″. Naszą szkołę reprezentowali: Pola Małaczewska, Wiktor Eliasz, Agnieszka Hrycyk, Julia Kazimierska i Michał Kozak z klasy VI a. Z klasy VI b byli to: Weronika Ostasz i Kaja Kruk. W konkursie również brali udział uczniowie klasy VI d: Paweł Pietryk oraz Rafał Siarnik.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI a, Pola Małaczewska, zajęła ex aequo 2 miejsce zdobywając 76 punktów. Gratulujemy także pozostałym uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy mają zagwarantowane miejsca w Gimnazjum Nr 1.

🙂 28 lutego 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „W świecie starożytnych bogów greckich”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią starożytnej Grecji oraz pogłębianie wiedzy mitologicznej. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów klas IV- VI, z których wyłoniono 3 laureatów:
I miejsce- Szymon Szczubkowski- kl. V a, II miejsce- Piotr Eliasz- kl. V a, III miejsce- Michał Szewczyk- kl. V a
oraz wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Wysocka- kl. IV d, Zuzanna Struniawska- kl. VI a i Rafał Siarnik- kl. VI d.
Gratulujemy !

🙂 04 marca 2013r. odbył się I Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Kołobrzegu. Zespół naszej szkoły w składzie: M. Grzegorkiewicz, J. Kuchnio, R. Lendecki, F. Lewicz, M. Zaniewicz, M. Sajkowski, F. Wieczorek, K. Aleksiuk, D. Humeniuk i P. Gach zajął I miejsce. Gratulujemy.

🙂 21 lutego 2013r. w Mrzeżynie odbyły się MISTRZOSTWA REGIONU „B” W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Chomicz Zuzanna, Szczerba Karolina, Stępień Weronika, Hrycyk Agnieszka, Bińczyk Kornelia, Machcińska Olga, Wilczyńska Ola, Wziątek Monika, Pietruczuk Joanna i Bojańczyk Weronka, zajęła zespołowo III miejsce.

Gratulujemy!

🙂 W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, zorganizowano konkursy dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet.

Laureatami Szkolnego Konkursu Literackiego „Bezpiecznie w Internecie” zostali:

w kategorii klas I-III: I miejsce – Kacper Pachla kl. II c, II miejsce – Jakub Paradowski  kl. I b, III miejsce – Kacper Ratajczyk kl. IIIb i Kacper Milczarek kl. II c

w kategorii klas IV – VI: I miejsce – Przemysław Pustelnik kl. V a, II miejsce – Adrianna Leszmann kl. IV b

Laureatami Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie w sieci” zostali: I miejsce – Natalia Borowska kl. Va, II miejsce – Milena Paszula kl. V b, III miejsce – Jagoda Trzeciak kl. V a.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

🙂 14 stycznia 2013r. w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa województwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Jagoda Trzeciak i Monika Wziątek zajęła IV miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Michał Gregorkiewicz i Jarosław Kuchnio zajęła V miejsce. Gratulujemy.

🙂 Uczeń naszej szkoły Wiktor Eliasz z klasy VIa, który brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Odbędzie się on 20 marca 2013r. w Koszalinie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

🙂 12 grudnia 2012r. w Koszalinie odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Reprezentanci naszej szkoły: Adrianna Leszmann, Piotr Kossowski, Paweł Kossowski i Maciej Makszewski zajęli VII miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 7 grudnia 2012r. odbyły MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. Drużyna dziewcząt w składzie: Jagoda Trzeciak i Monika Wziątek zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Michał Grzegorkiewicz i Jarosław Kuchniorównież zajęła I miejsce. Gratulujemy!

🙂 9 grudnia 2012r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie odbyły się MAKROREGIONALNE PRZESŁUCHANIA UCZNIÓW KLAS FORTEPIANU SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA. Julian Chomicki uczeń naszej szkoły uczestniczył w przesłuchaniach. Miło nam poinformować, że Julian uczestniczył również w Warsztatach Pianistycznych z cyklu „Gramy z Pasją” oraz przedstawił występ muzyczny dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kołobrzegu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 8 grudnia 2012r. w Szczecinie odbyły się zawody w pływaniu „Liga miast w pływaniu”. Uczennica naszej szkoły Nina Tserennadmid zajęła III miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz IV miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dyplom I.skanuj0002.

🙂 Miło nam poinformować, że w gronie laureatów i wyróżnionych w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim „Odkrywamy legendy naszego regionu”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Laureatka (plastyczna): Karolina Korzelska (opiekun p. Iwona Pelar- Dąbrowska).

Laureaci (literacki): Weronika Ćwięk  (opiekun p. Agnieszka Małachowska), Monika Wziątek (opiekun p. Ilona Rybczyńska), Agata Wziątek (opiekun p. Ilona Rybczyńska), Piotr Eliasz (opiekun p. Ilona Rybczyńska), Karolina Gromadzka (opiekun p. Ilona Rybczyńska).

Wyróżnieni (literacki): Jakub Zagata (opiekun p. Ilona Rybczyńska), Kaja Kruk (opiekun p. Ilona Rybczyńska).

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczniów znajdą się w zbiorze legend, który zostanie wydany w formie książkowej.

Nagrodzonym gratulujemy!

🙂 7 grudnia w Zespole Szkół Społecznych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia.
Reprezentanci naszej szkoły: Klaudia Krauze kl. VIB, Paweł Pietryk kl. VID i Jakub Kusio kl.VID zdobyli II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

🙂 Uczennica naszej szkoły, Agnieszka Hrycyk z klasy VIa, która brała udział w Konkursie Języka Polskiego z Elementami Historii, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Odbędzie się on 12.02.2013r. o godz. 14:00 w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie, ul. M. Wańkowicza 26.

🙂 30 listopada 2012r. w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS. Reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Salwiczek, Rałaf Siarnik i Paweł Pietryk (klasa VID) zdobyli I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta. Organizatorem olimpiady był ZR PCK w Kołobrzegu. Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów.

🙂 16 listopada 2012r. odbyła się III edycja  Konkursu Piosenki                        “O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. Organizatorem było  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Naszą szkołę reprezentował najmłodszy Zespół wokalny  “Triolinki”,  w składzie: Daria Majewska, Julia Sitkiewicz, Krzysztof Sordyl, Mateusz Timler – wszyscy są uczniami klasy IId.  Zespół  wyśpiewał – Wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

🙂 W dniach 12.11.2012r. i 15.11.2012r. w Drzonowie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W UNIHOKEJU.

Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Z. Chomicz, A. Hrycyk, J. Pietruczuk, O. Machcińska, M. Wziątek, W. Stępień, K. Szczerba, W. Bojańczyk, N. Krzyczkowska, K. Bińczyk, zajęła I miejsce wśród szkół podstawowych. Drużyna chłopców w składzie: M. Grzegorkiewicz, R. Lendecki, J. Kuchnio, Ł. Grochowski, K. Wichniewicz, M. Sajkowski, M. Kalicki, K. Koziura, F. Lewicz, zajęła II miejsce.

🙂 11 listopada 2012r. w Koszalinie odbył się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PASJA CUP. Dawid Kurzawa uczeń naszej szkoły wraz ze swoją partnerką Wiktorią Bystrek, zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 Dnia 7 listopada 2012r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.” Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczenia sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego. Laureatem szkolnego etapu został uczeń kl. VI a Wiktor Eliasz, który 12 grudnia 2012r. będzie reprezentował naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych.

🙂 Dnia 31.10.2012r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt.”Odcienie Ojczyzny”. W konkursie wzięło udział 5 osób: Pola Małaczewska z kl. VIA, Monika Wziątek z kl. VA, Elevtheria Katseli kl. VC, Julia Blachura z kl. VC oraz Klaudia Krauze z kl. VIB. Uczennice zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego. Dwie uczennice: Pola Małaczewska oraz Julia Blachura zakwalifikowały się do dalszego etapu konkursu, który odbędzie się dnia 08.11.2012r. o godz. 10 w sali widowiskowej Klubu Wojskowego przy ul. Jedności Narodowej 46.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Opracowanie: p. Ilona Rybczyńska

🙂 24 października 2012r. w Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu odbył się  międzyszkolny konkurs historyczny “Wokół Józefa Wybickiego i hymnu polskiego.” Celem konkursu było zarówno kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród młodzieży, jak i przybliżenie wiadomości i wzbogacenie wiedzy dotyczącej życia Józefa Wybickiego, a także historii polskiego hymnu narodowego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Agnieszka Hrycyk kl. VIa, Wiktoria Strąpoć – Małecka kl. VIa i Zuzanna Struniawska kl. VIa zajęła VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy. P. Jolanta Kunert

🙂 W gronie laureatów konkursu „Zielnik-kołobrzeskie drzewa” zorganizowanego przez BIBLIOTEKĘ DZIECIĘCĄ znaleźli się: Julia Kaźmierska VIa, Aleksandra Walczak  IVd, Adrianna  Jurkiewicz VIb, Barbara Foryś IVb, Karolina Wąsowska VIb i Julian Chomicki Va.

Uczniowie otrzymali nagrody. Obejrzeli również spektakl teatralny „Porządki u Zyzia” w wykonaniu Profilaktyczno Edukacyjnego Teatru „Moralitet” z Krakowa.

Opracowanie: p. Małgorzata Kosicka-Jaskólska

🙂 Dnia 11 października 2012r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Sukcesem naszej szkoły jest zajęcie:

zespołowo II miejsce w kategorii dziewcząt: Z. Chomicz, A. Hrycyk, J. Pietruczuk, W. Ruszkowska, A. Wilczyńska, W. Stępień, K. Szczerba, J. Blachura, K. Zieleń i  K. Bińczyk.

zespołowo II miejsca w kategorii chłopców: M. Grzegorkiewicz, R. Lendecki, K. Dziedziela, J. Kuchnio, Ł. Grochowski, P. Gach, J. Grabowski, M. Szoć, D. Stępień i K. Wichniewicz

🙂 Dnia 10 października 2012r. odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Laureatami konkursu zostali Mateusz Dobruk kl. VIc, Bartosz Salwiczek kl. VId, Mateusz Kalicki kl. VIc i Wiktor Krzyczkowski kl. VId.

🙂 Dnia 09 października 2012r. odbył się szkolny etap Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Laureatami konkursu zostali Michał Kozak kl. VIa, Zuzanna Struniawska kl. VIa, Agnieszka Hrycyk kl. VIa i Kaja Kruk kl. VIb.

🙂 02 października 2012r. odbył się w Kołobrzegu IX MEMORIAŁ MICHAŁA BARTY, zawody lekkoatletyczne w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły startowali w różnych dyscyplinach sportowych i zajęli wysokie miejsca.

SKOK W DAL: I miejsce – Zuzanna Chomicz (w kategorii dziewcząt) i II miejsce Jakub Grabowski (w kategorii chłopców)

BIEG NA 60 metrów: I miejsce Zuzanna Chomicz i II miejsce Joanna Pietruczuk

RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ: I miejsce Weronika Stępień

BIEG NA 600 METRÓW: I miejsce Anna Hrycyk

🙂 Filip Wieczorek i Dominik Humeniuk reprezentując klub Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg, a następnie będąc zawodnikami reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego wraz z drużyną wygrali największy w Europie Turniej Piłkarski „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. Ten ogromny sukces pozwolił Filipowi i Dominikowi uzyskać tytuł „Mistrz Polski w piłce nożnej w kategorii U-10. w Turnieju wzięło udział 140 tys. dzieci z całej Polski. Dwunastka najlepszych zawodników dnia 16.10.2012r., poleci do Madrytu oglądać na Estadio Santiago Bernabeu mecz Hiszpania-Francja. Gratulujemy.

🙂 29 września 2012r. w Jeleniej Górze odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca KARKONOSZE OPEN`2012. Dawid Kurzawa uczeń naszej szkoły wraz ze swoją partnerką Wiktorią Bystrek, zajął VI miejsce w kategorii 10-11 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

🙂 26 września 2012r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Językach i Krajach Europy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4. Tematem przewodnim święta i konkursu była różnorodność językowa, wielojęzyczność oraz nauka języków przez całe życie. Reprezentanci naszej szkoły świetnie się spisali. Wygrali wszystkie konkurencje, w których były dodatkowe nagrody w postaci słodyczy. W klasyfikacji ogólnej drużyna klasy VI a w składzie Zuzanna Struniawska, Mateusz Brzeziński, Wiktor Eliasz zajęła drugie miejsce. Natomiast uczniowie z klasy VI d zajęli miejsce trzecie, skład drużyny to Paweł Pietryk, Bartosz Salwiczek, Wiktor Krzyczkowski.

🙂 Paweł Pietryk uczeń klasy VId otrzymał wyróżnienie w Konkursie Plastycznym pod hasłem „MOJA MLECZNA KRAINA”

ROK SZKOLNY 2011/2012

🙂 15.06.2012 w studiu S1 Radia Szczecin zakończyła się 4 edycja programu „Zdążyć przed powodzią”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa. Nasza szkoła zajęła II miejsce wśród 22 szkół, dzięki komiksowi „Przygoda z powodzią”. Autorstwa: Kubiak Zuzanna, Dyduła Paulina, Niziński Kacper.
Opiekę nad przygotowaniem uczniów do konkursu sprawowała p. Monika Galewicz i p. Mirosława Bagier.

🙂 Dnia 11.06.2011 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V. W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas V. I miejsce zajął Wiktor Eliasz z klasy Va, II miejsce Kaja Kruk z klasy Vb, zaś III miejsce Pola Małaczewska z klasy Va. Gratulujemy zwycięzcom!
Opracowanie: p. J. Makowiecka

🙂 Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyły się rozgrywki piłkarskie w ramach programu “Fair Friends”. Podczas wizyty uczniów ze szkół z Berlina Pankow w Kołobrzegu młodzi piłkarze z klasy Vc wygrali cały turniej rozgrywany w dwóch etapach w Niemczech i w Polsce.

🙂 06 czerwca 2012 roku uczniowie z klasy Ia, Ib, IIc i IIIb wzięli udział w konkursie ekologicznym pod tytułem ”Ziemię mamy tylko jedną”. Opiekunem grupy była Pani Anna Gasińska. Uczniowie zaprezentowali się w scenkach ekologicznych “Odpady”, gdzie można było usłyszeć i zobaczyć jak powinniśmy zachowywać się wobec otaczającej nas przyrody. Uczniowie zajęli II miejsce.

🙂 W XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej Zuzanna Pabisiak uczennica kl. IIc otrzymała wyróżnienie.

🙂 W trakcie apelu poświęconemu Januszowi Korczakowi został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Życie i twórczość Janusza Korczaka”. Konkurs, który przeprowadził Samorząd Uczniowski cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych. Laureatami konkursu zostali: Mateusz Łata, Iga Wawrzyszko i Piotr Kasprzak wszyscy z klasy IIIb.

🙂 31 maja 2012 roku uczniowie z klasy Ia i IIa wzięli udział w Mini Olimpiadzie Sportowej, która została zorganizowana przez Prywatną Szkołę ”Morska Kraina” w Kołobrzegu. Poprzez gry i zabawy uczniowie mieli możliwość zaangażowania we współzawodnictwie sportowym, przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy. Nasza szkoła zdobyła II miejsce.

🙂 W Międzyszkolnym Konkursie na Prezentację Multimedialną o życiu i twórczości Janusza Korczaka, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kołobrzegu I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Wąsowska z kl. Vb.

🙂 30 maja 2012r trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Dźwirzynie. Uczniowie reprezentujący szkołę: Hanna Hester (IIIa), Maja Niżnik (IIIb), Mateusz Łuczak (IIId).

🙂 28 maja 2012r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny “Mój przyjaciel komputer” dla klas trzecich. W zmaganiach informatycznych brały udział 4 dwuosobowe drużyny z kołobrzeskich podstawówek: SP 4, SP 5, SP 8 i SP 3. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną związaną z informatyką.

I miejsce – Natalia Ziomko SP 3 (63 pkt.)

🙂 16 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Angielskiego “Vocabulary Master”. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Kubiak z kl. VIa zdobyła III miejsce w konkursie.

🙂 13 kwietnia 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, odbyła się XVI edycja konkursu Wiedzy z Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, na szczeblu rejonowym. Drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Salwiczek z kl. Vd, Agnieszka Adamowska , Agnieszka Filipska i Adrianna Gliszczyńska z kl. VIb pod opieką nauczyciela przyrody Ewy Buszac zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

🙂 W dniach 14 – 15 kwietnia 2012r. odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu, Nina Tserennadmid uczennica naszej szkoły z klasy IIc zajęła I miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym, II miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i III miejsce na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. 31 marca 2012r. na Zawodach Pływackich w Wieloboju Sprinterskim “Fliegel Sprint” w Gryfinie Nina, zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 9 lat w czterech konkurencjach. Gratulujemy!

🙂 W Konkursie Języka Niemieckiego “Der, die, das Kenner” – etap wojewódzki 2 miejsce zajęła Victoria Reiniger klasa VIc, miejsce 22 zajęła Adrianna Gliszczyńska klasa VI b.

🙂 W Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w walce z cieniem w kategorii chłopców 9 lat Janek Gaca z kl. IIc zajął I miejsce. Gratulujemy.

🙂 Dnia 19 marca 2012r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego “Vocabulary Master 2012″. I miejsce zdobyła uczennica klasy VIb Wiktoria Dubois, II miejsce uczennica kl. VIa Zuzanna Kubiak i III miejsce Viktoria Reiniger z kl. VIc.

🙂 13 marca 2012r. w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI ANGLOMANIAK. Wzięło w nim udział 10 uczniów z naszej szkoły. Wśród laureatów konkursu znalazły się Zuzanna Kubiak z klasy VIa (II miejsce) oraz Weronika Ćwięk z klasy VIb (III miejsce).

🙂 Dnia 13 marca 2012r. w Gimnazjum nr 1 odbył się Konkurs Języka Niemieckiego “Mein Hobby ist Deutsch”.

Miejsce I egzekwo: Victoria Reiniger Sp3 klasa VI c oraz uczeń z Sp6.

Miejsce II Adrianna Gliszczyńska Sp3 klasa VI b.

🙂 13 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu odbył się II Powiatowy Konkurs Historyczno – Sportowy BAW SIĘ HISTORIĄ Kołobrzeg moje miasto. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Dziewczynki: Aleksandra Walczak z III d i Alicja Schapons z III b odpowiadały na pytania z wiedzy historycznej o Kołobrzegu za 2 i 4 punkty. Chłopcy: Mateusz Łata z III b, Dominik Humeniuk i Filip Wieczorek – obaj z III d walczyli o punkty w konkurencjach sportowych.

🙂 12 marca 2012 r. pięciu uczniów naszej szkoły; Adamowska Agnieszka, Czaplewski Szczepan, Kubiak Zuzanna, Kozber Alicja i Kulińska Małgorzata, wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Rach- Mistrz 2012”. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Kubiak okazała się najlepsza i zdobyła w tym konkursie I miejsce.

🙂 Dnia 8 marca 2012r odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas I – III „Ptaki, ptaszki i ptaszęta”. W sumie zgłosiło się 11 osób.

 1. I miejsce – Aleksandra Walczak kl. IIId
 2. II miejsce – Karol Kęsikowski kl. IIIb
 3. III miejsce – Anna Marzec kl. IIIc

🙂 29.02.2012r odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III.

 • Laura Wiśniewska kl IIIc – 20pkt.– I miejsce
 • Oliwia Czopek kl IIId – 19pkt. – II miejsce
 • Ania Gutkowska kl IIId – 19pkt. – II miejsce
 • Maciej Makszewski kl IIIb – 18pkt. – III miejsce
 • Kacper Maciejewski kl IIIc – 18pkt. – III miejsce
 • Hania Hester kl IIIa – 16pkt.
 • Maria Wardak kl IIIb – 15pkt.
 • Wiktoria Szmidt kl IIIa – 7pkt.

🙂 23 lutego 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy „Omnibus 2012” klas III. I miejsce zdobył Janek Gałązka i tym samym zdobył tytuł Szkolnego Omnibusa 2012 ( 33 pkt./40 pkt.),   II miejsceBarbara Foryś ( 31 pkt. /40 pkt.), a III miejscePiotr Kasprzak ( 28,5 pkt. / 40 pkt. ).

🙂 Dnia 07 lutego 2012 r. został rozstrzygnięty konkurs na Szkolnego Mistrza Ortografii klas II i III.
Szkolnym Mistrzem Ortografii klas II zostały:
Aleksandra Gos kl IIc, Martyna Zalewska kl IIc.

Szkolnym Mistrzem Ortografii klas III zostały:
Anna Gutkowska kl IIId, Adrianna Leszmann kl IIIb.

🙂 Dnia 07 lutego 2012r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczny Autobus” organizowany przez Kołobrzeską Komunikację Miejską. W sali konferencyjnej kompleksu Millenium nagrodzono wszystkich uczestników tej plastycznej zabawy. Trzecie miejsce przypadło uczniowi naszej szkoły Jankowi Gacy z kl. IIc. Zuzanna Bednarz z kl. IIa otrzymała wyróżnienie.

Dodatkowe wyróżnienia trafiły w ręce Moniki Skoczyk z kl.IIa, Ani Hrycyk kl.IIa, Alberta Litwińskiego vel Synowskiego z kl.IIa, Natalii Ginter z kl.IIa. Jury przyznało wiele nagród, ponieważ poziom prac był bardzo wyrównany. Komisja postanowiła więc, że każdy uczestnik otrzyma nagrodę.

🙂 Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego “Der, die, das, Kenner”. Maksymalna ilość punktów, która była możliwa do zdobycia to 100 punktów.

Klasa VI: Victoria Reiniger 92, Adrianna Gliszczyńska 87,5 , Weronika Ćwięk 83.

Klasa IV: Michał Szewczyk 81,5.

 

Klasa VI: Agnieszka Adamowska 72, Piotr Pustelnik 67,5, Sandra Wacławek 50,5.

Klasa IV: Rafał Siarnik 47,5.

 

Imiona i nazwiska uczestników konkursu, których testy zajęły w szkolnej klasyfikacji 3 najwyższe miejsca zostały przesłane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej celem ubiegania się o zakwalifikowanie do II etapu.

🙂 Dnia 15 grudnia 2011r. w Szkole Podstawowej nr5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu został zorganizowany MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM  ”Czytam, wiem, rozumiem” dla klas II szkół podstawowych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice z klasy IIc.

– Nina Tserennadmid zajęła II miejsce

– Hania Pienierska zajęła III miejsce

🙂 Dnia 09 grudnia 2011r. zakończył się szkolny Konkurs Informatyczny “Moja szkoła”, który przeznaczony był dla uczniów klas II i III.

Laureatami konkursu w kategorii “Moja szkoła” zostali:

I miejsce: Filip Chmura kl. IIc

II miejsce: Zuzanna Bednarz kl. IIa

III miejsce: Aleksandra Gos kl. IIc

a w kategorii “Szkoła Moich marzeń”

I miejsce: Weronika Solnica kl. IIIb

II miejsce: Nina Tserennadmid kl. IIc

III miejsce: Oliwia Czopek kl. IIId

🙂 Finaliści Rejonowego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii to: Alicja Kozber z kl. VId i Agnieszka Adamowska z kl. VIb.

🙂 W dniu 23 listopada 2011r. w Klubie Wojskowym odbyła się II edycja Konkursu Piosenki Angielskiej „I can sing”.

1 miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Oliwia Januszewska uczennica naszej szkoły. Serdecznie GRATULUJEMY!

🙂 21 LISTOPADA 2011r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu PCK z wiedzy o HIV i AIDS. W eliminacjach:
I miejsce zajęła Zuzanna Kubiak kl. VIa
II miejsce zajęła Agnieszka Filipska kl. VIb
III miejsce zajęła Ada Gliszczyńska kl. VIb
1 grudnia 2011r. uczennice reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym, na którym zdobyły PUCHAR i II miejsce.

🙂 Na przełomie października i listopada Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie”. Laureaci to :
1 miejsce – Mateusz Szoć Va
2 miejsce –  Weronika Solnica IIIb
3 miejsce –  Ania Hrycyk IIa

🙂 10 listopada 2011r. odbył się Konkurs Piosenki pt: “O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”, organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Julia Sitkiewicz z kl. Id, Maria Kaczyńska z kl. IVd, Emilia Kaczyńska z kl. IVd i Magdalena Uznańska z kl. IVd. Wszystkie wyśpiewały wyróżnienie.

🙂 Dnia 04 listopada odbył się VI Patriotyczny Turniej Recytatorski “Odcienie Ojczyzny”. Udział brali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

w kategorii POEZJA ŚPIEWANA:

Oliwia Januszewska – zajęła I miejsce

w kategorii RECYTACJA:

Agnieszka Adamowska – zajęła I miejsce

Szczepan Czaplewski – wyróżnienie

😀 Dnia 27 października 2011r. odbyły się Mistrzostwa Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego szkół podstawowych w minihokeju.

W Mistrzostwach wzięły udział dwa zespoły ośmioosobowe składzie:

– dziewczęta – Z. Chomicz, W. Stępień, W Bojańczyk, A Bestrzyńska, A. Szymanowska, K. Bińczyk, S. Wacławek, W. Sołtysiak,

– chłopcy – M. Kalicki, J. Kuchnio, R. Lendecki, Ł. Giliński, K. Dziedziela, M. Grzegorkiewicz, F. Lewicz.

Zespół dziewcząt zajął I miejsce w Mistrzostwach na szczeblu miejskim i II miejsce na szczeblu powiatowym, natomiast zespół chłopców zajął II miejsce w Mistrzostwach miejskich.

😀 Dnia 12.10.2011 r. odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się czterech uczniów z najwyższa ilością punktów. Te osoby to:

 1. Barbara Raducha – kl VI d
 2. Małgorzata Kulińska – kl VI d
 3. Alicja Kozber – kl VI d
 4. Dawid Sajkowski – kl VI d

😀 Dnia 11 października 2011r. odbył się Szkolny etap Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Laureaci to:

I miejsce – Alicja Kozben, uczennica klasy VId

II miejsce – Weronika Ćwięk i Piotr Pustelnik – uczniowie klasy VI b

III miejsce -Agnieszka Adamowska – uczennica klasy VI b

😀 „Każdy język obcy daje ci nowe życie; jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz”

Do rywalizacji w konkursie przystąpiły trzyosobowe drużyny klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4, razem 24 uczniów. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi krajów Europy, ich kultury, języków i zwyczajów. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą a jedna z naszych drużyn w składzie: Zuzanna Kubiak, Alicja Kozber, Małgorzata Kulińska  zajęła II miejsce. Pozostałe drużyny walczyły bardzo zacięcie i również doskonale sobie poradziły.

Zobacz Galerię zdjęć

 

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress