Szkoła Podstawowa nr 3 https://sp3kg.pl im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu Mon, 13 Dec 2021 15:09:57 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.2 „Stoisko Piernikowe” – SP3 https://sp3kg.pl/36484-2/ Sun, 12 Dec 2021 17:35:29 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36484 W dniu 10.12.2021 r. została  zakończona w naszej szkole Ogólnopolska akcja „Zbudujmy Dzieciom Dom Hospicyjny” zorganizowana przez Fundację „Z Serca Dla Serca”. Wolontariusze naszej szkoły piekli i dekorowali pierniczki, które później sprzedawali na piernikowym stoisku. Uzbieraliśmy 840 zł. Nie spodziewaliśmy się takiej kwoty. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom i rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i dobre serce. […]

The post „Stoisko Piernikowe” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
W dniu 10.12.2021 r. została  zakończona w naszej szkole Ogólnopolska akcja „Zbudujmy Dzieciom Dom Hospicyjny” zorganizowana przez Fundację „Z Serca Dla Serca”. Wolontariusze naszej szkoły piekli i dekorowali pierniczki, które później sprzedawali na piernikowym stoisku. Uzbieraliśmy 840 zł. Nie spodziewaliśmy się takiej kwoty. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom i rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i dobre serce.
Razem możemy wiele.
Koordynator wolontariatu p. Agnieszka Nikel
The post „Stoisko Piernikowe” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
„Seniorzy z serca dla uczniów” – SP3 https://sp3kg.pl/seniorzy-z-serca-dla-uczniow-sp3/ Sun, 12 Dec 2021 17:33:05 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36477 W ramach naszej długoletniej współpracy z Kołobrzeskim Klubem Seniora nasi kochani Seniorzy obdarowali naszych uczniów prezentami.  Własnoręcznie wykonali przepiękne zakładki do książek. W prezencie była też przepyszna słodkość. Bardzo dziękujemy za pamięć o Nas. Mamy nadzieję, że nasze spotkania w najbliższej przyszłości wrócą do normy. Koordynator wolontariatu p. Agnieszka Nikel

The post „Seniorzy z serca dla uczniów” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
W ramach naszej długoletniej współpracy z Kołobrzeskim Klubem Seniora nasi kochani Seniorzy obdarowali naszych uczniów prezentami.  Własnoręcznie wykonali przepiękne zakładki do książek. W prezencie była też przepyszna słodkość. Bardzo dziękujemy za pamięć o Nas. Mamy nadzieję, że nasze spotkania w najbliższej przyszłości wrócą do normy.

Koordynator wolontariatu p. Agnieszka Nikel
The post „Seniorzy z serca dla uczniów” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
KOMUNIKAT ! https://sp3kg.pl/komunikat-38/ Sat, 11 Dec 2021 19:40:43 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36249 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021r. poz. 2177), do dnia 17 grudnia 2021r. obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Nakaz […]

The post KOMUNIKAT ! first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021r. poz. 2177), do dnia 17 grudnia 2021r. obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Nakaz obowiązuje w budynku szkoły, w częściach wspólnych.

 

The post KOMUNIKAT ! first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Słowa mają moc! – SP3 https://sp3kg.pl/slowa-maja-moc-sp3/ Sat, 11 Dec 2021 19:19:58 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36457 Jak ważne jest to, co mówimy. Jak wielką moc mają nasze słowa i, jak łatwo jest zrobić nimi komuś krzywdę. O tym, że musimy pamiętać o konsekwencjach naszych wypowiedzi i brać za nie w pełni odpowiedzialność. W debacie na taki temat uczestniczyła klasa 8 e w piątek 10 grudnia w kołobrzeskim RCK- u. Panel dyskusyjny […]

The post Słowa mają moc! – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Jak ważne jest to, co mówimy. Jak wielką moc mają nasze słowa i, jak łatwo jest zrobić nimi komuś krzywdę. O tym, że musimy pamiętać o konsekwencjach naszych wypowiedzi i brać za nie w pełni odpowiedzialność. W debacie na taki temat uczestniczyła klasa 8 e w piątek 10 grudnia w kołobrzeskim RCK- u.

Panel dyskusyjny organizowany był w ramach Akademii Dobrego Słowa i nosił tytuł „ Słowa mogą ranić.” Prelegentami na spotkaniu byli: dr Elżbieta Zubrzycka, psycholog, autorka książek dla dzieci i dorosłych  oraz dziennikarz- Jacek Żakowska, a prowadziła je Pani Małgorzata Maj– pełnomocnik prezydenta Kołobrzegu do spraw równego traktowania.

Było to ogromnie ważne wydarzenie dla ósmoklasistów z Trójki: pouczające, poruszające i pełne refleksji.

Joanna Szydłowska

The post Słowa mają moc! – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Realizacja projektu „Im Laden” w klasach V – SP3 https://sp3kg.pl/realizacja-projektu-im-laden-w-klasach-v-sp3/ Sat, 11 Dec 2021 19:15:52 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36450 Zabawa i praktyczne wykorzystywanie języka obcego to najbardziej skuteczna metoda nauki. Wiedzą o tym uczniowie klasy 5a i 5b, którzy pracowali zespołowo nad projektem „Im Laden”. Do zadań uczniów należało zaplanowanie i przygotowanie stoiska sklepowego, produktów spożywczych oraz cen, napisanie mini dialogu oraz zaprezentowanie swojej pracy przed pozostałymi grupami. Uczniowie na każdym etapie pracy wykazali […]

The post Realizacja projektu „Im Laden” w klasach V – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Zabawa i praktyczne wykorzystywanie języka obcego to najbardziej skuteczna metoda nauki. Wiedzą o tym uczniowie klasy 5a i 5b, którzy pracowali zespołowo nad projektem „Im Laden”.

Do zadań uczniów należało zaplanowanie i przygotowanie stoiska sklepowego, produktów spożywczych oraz cen, napisanie mini dialogu oraz zaprezentowanie swojej pracy przed pozostałymi grupami.

Uczniowie na każdym etapie pracy wykazali się kreatywnością i umiejętnością dobrej organizacji.

Utrwalili wprowadzane słownictwo, ale również poznali nowe słówka i zwroty, wykorzystane w  wypowiedziach lub przygotowanych stoiskach.

Uczniowie starszych klas również pracują projektowo, ale efekty ich zmagań  zostaną zaprezentowane wkrótce !

Opracowanie: p. A. Zagdańska

 

The post Realizacja projektu „Im Laden” w klasach V – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Mikołajki w Świetlicy SP3 https://sp3kg.pl/mikolajki-w-swietlicy-sp3-2/ Sat, 11 Dec 2021 19:13:35 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36444 6 grudnia na naszej świetlicy obchodziliśmy uroczyście Mikołajki. Odbyła się zabawa mikołajkowa.  Nauczyciele świetlicy przygotowali szereg atrakcji między innymi : pląsy przy muzyce, zagadki, zawody, dzieci obejrzały filmy o tematyce świątecznej oraz wykonały prace plastyczne. I tak rozpoczął się niezwykły, urokliwy czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. 

The post Mikołajki w Świetlicy SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
6 grudnia na naszej świetlicy obchodziliśmy uroczyście Mikołajki. Odbyła się zabawa mikołajkowa.  Nauczyciele świetlicy przygotowali szereg atrakcji między innymi : pląsy przy muzyce, zagadki, zawody, dzieci obejrzały filmy o tematyce świątecznej oraz wykonały prace plastyczne.

I tak rozpoczął się niezwykły, urokliwy czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. 

The post Mikołajki w Świetlicy SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Konkurs na „najładniejszą bombkę bożonarodzeniową” – SP3 https://sp3kg.pl/konkurs-na-najladniejsza-bombke-bozonarodzeniowa-sp3/ Sat, 11 Dec 2021 19:08:50 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36440 Cele: – umożliwienie dzieciom  zaprezentowania umiejętności plastycznych , – rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów, – kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi artystycznej, – kultywowanie wśród dzieci tradycji bożonarodzeniowej, Świetlica SP 3  serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastyczno- technicznym na „najładniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Regulamin: Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- III. Technika i wykonanie pracy: dowolna; […]

The post Konkurs na „najładniejszą bombkę bożonarodzeniową” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Cele:

– umożliwienie dzieciom  zaprezentowania umiejętności plastycznych ,

– rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów,

– kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi artystycznej,

– kultywowanie wśród dzieci tradycji bożonarodzeniowej,

Świetlica SP 3  serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastyczno- technicznym na „najładniejszą bombkę bożonarodzeniową”.

Regulamin:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- III.
  2. Technika i wykonanie pracy: dowolna; forma przestrzenna.
  3. Zgłaszane prace powinny zawierać metryczkę (imię, nazwisko i klasę).
  4. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, zgodność z tematem, staranność i oryginalność.
  5. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a wszyscy uczniowie otrzymają oceny z plastyki.
  6. Przewidziane są trzy nagrody – za I, II i III miejsce w każdej kategorii.
  7. Prace należy dostarczyć (do świetlicy) do dnia: 16. 12.2021r. Przyniesienie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację i przetwarzanie danych osobowych ucznia na wyżej wymienione potrzeby konkursu.

Na rozstrzygnięcie konkursu zapraszamy w piątek (tj. 17.12.2021r.) o godz. 11:35 (przerwa) do świetlicy.

Serdecznie zapraszamy! 🙂

The post Konkurs na „najładniejszą bombkę bożonarodzeniową” – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Mikołajki w klasach drugich – SP3 https://sp3kg.pl/36430-2/ Sat, 11 Dec 2021 19:06:05 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36430 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach, dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W klasie 2a i 2c też panowała świąteczna atmosfera. Był  oczywiście Mikołaj, foto budka, tańce, zabawy mikołajkowe i prace plastyczne dla miłego gościa. Mikołajki […]

The post Mikołajki w klasach drugich – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach, dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W klasie 2a i 2c też panowała świąteczna atmosfera. Był  oczywiście Mikołaj, foto budka, tańce, zabawy mikołajkowe i prace plastyczne dla miłego gościa.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia!

Przygotowały: Izabela Pawłowska i Katarzyna Markowska

The post Mikołajki w klasach drugich – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Wyjście na lodowisko – SP3 https://sp3kg.pl/wyjscie-na-lodowisko-sp3/ Sat, 11 Dec 2021 18:23:36 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36464 W dniu 8 grudnia 2021 w ramach klasowych ,,Mikołajek” uczniowie klasy 8B  mieli okazję szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach podczas wyjścia na lodowisko. Wraz z wychowawcą- Panią Alą, wspaniale się bawili i korzystali ze wspólnie spędzonego czasu. A. Iwanowska

The post Wyjście na lodowisko – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
W dniu 8 grudnia 2021 w ramach klasowych ,,Mikołajek” uczniowie klasy 8B  mieli okazję szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach podczas wyjścia na lodowisko. Wraz z wychowawcą- Panią Alą, wspaniale się bawili i korzystali ze wspólnie spędzonego czasu.

A. Iwanowska

The post Wyjście na lodowisko – SP3 first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
Podziękowania za udział w Akcji Charytatywnej dla Hospicjum w K-gu https://sp3kg.pl/podziekowania-za-udzial-w-akcji-charytatywnej-dla-hospicjum-w-k-gu/ Thu, 09 Dec 2021 19:56:51 +0000 https://sp3kg.pl/?p=36413 SERDECZNE  PODZIĘKOWANIA DLA  WSZYSTKICH  RODZICÓW I UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA KOŁOBRZESKIEGO HOSPICJUM.  „DOBRO POWRACA” DZIĘKUJEMY ZA  WASZE WIELKIE SERCA Opracowanie: K. Cejmerowska, A. Nalepa, I. Rynio  

The post Podziękowania za udział w Akcji Charytatywnej dla Hospicjum w K-gu first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>
SERDECZNE  PODZIĘKOWANIA DLA  WSZYSTKICH  RODZICÓW I UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA KOŁOBRZESKIEGO HOSPICJUM.

 „DOBRO POWRACA”

DZIĘKUJEMY ZA  WASZE WIELKIE SERCA

Opracowanie: K. Cejmerowska, A. Nalepa, I. Rynio

 

The post Podziękowania za udział w Akcji Charytatywnej dla Hospicjum w K-gu first appeared on Szkoła Podstawowa nr 3.]]>